Helipterum ros/smilek/sm =

pošli přes

Smilek

Hodí se na záhony, k řezu i na sušení do vazeb. Od července do září Vás bude těšit svými květy v barvách bílé a různých odstínech růžové. Více informací

13 Kč
11 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Helipterum roseum

Pochází z Austrálie. Tvoří nízké keříky, velmi hustě olistěné. Na jejichž konci vybíhá stvol, který nese jeden úbor. Rostlina dorůstá výšky až 50 cm. Květy jsou bílé či růžové. Kvete od července do srpna. Své místo má v letničkových skupinách. Hlavní význam má jako řezaná květina. Smilek je také vhodný k sušení do květinových vazeb či dekorací se suchými květy.

Jak pěstovat smilek

  • Rostliny vyžadují teplé a slunečné stanoviště. Půda by měla být stále aspoň trochu vlhká. Její vyschnutí má za následek žloutnutí listů. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujeme, podpoříme tím kontinuální kvetení.

  • Semena lze vysévat od poloviny dubna přímo na vybrané místo v zahradě. Rostliny pak nakvétají později. Pokud chcete docílit dřívějšího kvetení, je lépe předpěstovat sazenice ve skleníku či pařeništi. Při pokojové teplotě osivo klíčí do deseti dnů. Pak lze rostliny přepichovat. K výsadbě postačí obyčejný výsadbový substrát.

  • Rostlinám vyhovuje dobře propustná písčitá půda.

  • Rostliny není nutné pravidelně hnojit. Pokud hnojíme, rozhodně nepřehnojujeme dusíkem.

  • Rostliny je vhodné chránit před silným deštěm či zamokřením. Při déletrvajícím vlhku (listů, půdy) rostliny napadají houbové choroby. Mohou se objevit i mšice či molice. V těchto případech ošetřujeme rostliny speciálnímu fungicidy a insekticidy.

  • Květy pro sušení sklízíme plně otevřené. Svazky rostlin se suší zavěšené v temné a vzdušné místnosti.

Parametry a specifikace

Druhsmil
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm