Antirrhinum m/hledík/melír

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Hledík větší melírovaný-Brighton rock

Melírovaná dorůda hledíku se hodí k řezu, pěstování v zahradě, ale také v nádobách. Netradiční barva květů oživí veškeré výsadby. Více informací

23 Kč
20 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Antirrhinum majus - Brighton Rock (melírovaný)

Jedna z nejkrásnějších letniček, kterou můžeme pěstovat ve své zahrádce. Jeho trubkovité květy zakončené pyskem připomínající malou tlamičku. Pochází ze Severní Ameriky, kde roste jako trvalka. Rostliny jsou vysoké 20–90 cm, podle odrůdy. Květy má ve všech barvách kromě modré. Kvete od června do září.

Hledíky pěstujeme na nejrůznějších místech okrasných záhonů, především ve společenství ostatních letniček nebo trvalek, skoro výhradně se však pěstují ve větším počtu. Neodmyslytelně patří mezi rostliny venkovských zahrádek. Hledíky odpuzují slimáky. Proto se mohou nasázet spolu s afrikány mezi zeleninu.

Jak pěstovat hledík

  • Hledíky milují slunné stanoviště s propustnou půdou. Ta by měla být trvale vlhká, nikdy však přemokřená. Pokud chceme dosáhnout větvení stonku a bohatšího květenství, je potřeba mladou rostlinu zaštípnout.

  • Semena vyséváme v únoru a v březnu do pařeniště nebo okenních pařníčků. Semena nezasypáváme, jen lehce zatlačíme prkénkem. Pokud udržujeme sadbu neustále vlhkou vyklíčí do 14 dnů. Zaleváme podmokem.

  • Ideální jsou středně těžké půdy dostatečně zásobené živinami. V chudých půdách rostliny chřadnou a stávají se obětí škůdců. Hledíky nesnáší přemokření. Nikdy je nepěstujeme na jílovitých půdách, které silně vážou vodu.

  • Nejvhodnější je tekuté hnojivo (nejlepší výsledky vykazuje hnojení tehdy, použijeme-li hnojivo na rajčata) rozředěné v doporučeném poměru, na záhoně jim můžeme ještě přilepšit trochou uleželého kompostu.

  • Na listech rostlin občas parazitují mšice a svilušky, jichž se zbavíte pomocí mýdlové vody nebo aplikací insekticidního přípravku. Nejzávažnější chorobou je rez hledíková (Puccinia antirrhiniflora) a při nedostatku čerstvého vzduchu mezi rostlinami se objevuje i plíseň šedá.

Parametry a specifikace

DruhHledík
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm