Lathyrus odor/hrachor/pn.fi-mo(Matucana)

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Hrachor pnoucí Matucana

Silně vonící pnoucí trvalka. Vhodná k vytváření pohledových stěn, clon a také k řezu do vázy! Balení obsahuje 15 semen. Více informací

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 16.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Lathyrus odoratus - Matucana

Pochází z jižní Ameriky. Hrachor vonný je popínavá rostlina. Dorůstá délky až 3 m. Květy jsou v odstínech růžové, fialové, modré až černé, nebo jsou bílé. Kvete od července do srpna. Jeho květy jsou nejen krásné, ale i příjemně voní.

Květy se řežou do vázy - květy vydrží až 7 dní a provoní celou místnost. Rostliny se používají k vytvoření rychlé pohledové clony - na pergoly, ploty, do nádob. Pokud hrachor vysadíte do závěsné nádoby, vytvoříte z něj převislou letničku!

Jak pěstovat hrachor

  • Rostliny vyžadují slunné a teplé stanoviště. Nesnáší však přímý sluneční úpal. V horkých dnech je také nezbytná vydatná zálivka. Přemokření hrachor nesnáší. Každý rok ho v zahradě vysazujeme na jiné místo. Rostliny vysazujeme k opoře. Vytvoří rychlou pohledovou clonu. Pokud rostlou bez opory, plazí se po zemi. Aby bohatě kvetl po celé léto, je dobré odkvetlé květy průběžně odstraňovat.

  • Semena vyséváme již v březnu do hloubky cca 3 centimetrů. Do jedné jamky vložíme minimálně 3 semena. Jednotlivá semena hrachoru sázíme do sponu 10 x 10 cm. Vhodné je hrachor vysazovat již k připravené opoře.

  • Nesnáší půdy těžké a zamokřené. Taktéž v suchých a málo výživných půdách neprospívá.

    Vhodná je výživná, středně těžká vápenitá půda.

  • Rostlinu pravidelně přihnojujeme. Ideální je např. kompost. Pamatujeme, že hrachor obohacuje půdu o dusík, nepřehnojujeme tedy dusíkatými hnojivy!

  • Rostliny nebývají napadány škůdci a netrpí žádnými chorobami. Při nedostatku světla či přílišné vlhkosti se objevují houbové choroby např. padlí. Rostliny preventivně i kurativně ošetřujeme fungicidy.

  • Na podzim sesbíráme lusky hrachoru se semeny. Ty můžeme opět vysévat příští jaro.

Parametry a specifikace

Druhhrachor
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm