Hřebíček - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Hřebíček - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

Hřebíčkový olej se vyznačuje jedinečnou kořenitou vůní. Obsahuje Eugenol, který má důležité uplatnění v moderní stomatologii. Více informací

119 Kč
98 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 23.05

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Hřebíčkový olej (Syzygium aromatum)

Hřebíčkový olej je destilován párou z kvetoucích pupenů stromu Eugenia caryoplyllata, který roste v Indonésii.

Hřebíček je bohatým zdrojem minerálů jako jsou kalcium, kyselina chlorovodíková, železo, fosfor, sodík, draslík a také vitamínu A a C.

Vyznačuje se sladkou, kořeněnou vůní, která povzbuzuje a oživuje. Jeho hlavní složkou je eugenol, který se v zubním lékařství používá ke znecitlivění dásní. 

Využití hřebíčkového oleje

Hřebíčkový olej se hojně přidává do kosmetických krémů a mlék. Hřebíček má silný uvolňující účinek na svaly, působí proti křečím a přináší úlevu při nadměrném fyzickém vypětí. Olej je prospěšný na různá zranění, řezné rány, svrab, mykózu, infekce atd. 

Je také vhodný pro podporu zdravého imunitního systému.  Zároveň zmírňuje bolest. Hřebíčkový olej díky svým afrodiziakálním účinkům výborně ulevuje od stresu.

Olej se často využívá jako složka repelentů proti hmyzu, kvůli jejímu silnému aromatu.

Jak používat

Může způsobit citlivost pokožky. Před použitím v těhotenství nebo během lékařské péče kontaktujte lékaře. Před nanesením na pokožku vždy zřeďte

Použití oleje v aromalampě usnadňuje dýchaní a vykašlávání, působí na psychiku člověka, ale i krásně provoní Vaši domácnost. Používat pouze v malých koncentracích. 

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry a specifikace

EsenceKořeněné aroma
Objem10 ml
ÚčinkyAntidepresivum, Kožní problémy, Posiluje imunitu, Proti bolesti, Protizánětlivý, Rychlé hojení, Zubní péče, Afrodiziakální účinek, Odpuzuje hmyz, Proti respiračním nemocem, Proti stresu
ZnačkaPěstík