Juka rostrata (Yucca rostrata) 5 semen

Suchomilná juka je velmi nenáročná na půdu a zálivku. Pěstuje se v podstatě sama. Balení obsahuje 5 semen.  Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Juka rostrata - Yucca rostrata - 5 semen

Pochází z Mexika. Dorůstá výšky až kolem 4m. I přes svůj původ z teplého podnebí Mexika je až neskutečně odolná vůči mrazům. Vydrží mrazy až do -25 stupňů Celsia. Květy jsou bílé, uspořádány do 60 cm vysokých květenstvích ve tvaru laty. Tato stromová juka má nádhernou korunu, kterou vytváří shluky šedozelených, 2,5 cm širokých a až 60cm dlouhých listů.


Jak pěstovat juky

 • Rostliny vyžadují rozptýlené i přímé sluneční světlo a pravidelnou, avšak mírnou zálivku. Substrát by měl zůstávat stále mírně vlhký. V letních měsících rostliny letníme na terase. Nesnáší déšť ani průvan! V zimě přemístíme rostliny na chladné místo. Neaplikujeme hnojiva a omezíme zálivku. Pokud je v interiéru suchý vzduch, rostliny rosíme odstátou vodou.

 • Semena před výsevem namočíme na 24 h do teplé vody. Vhodným výsevným substrátem je mix rašeliny a písku 1:1. Semena jen jemně přitlačíme. Substrát udržujeme stále mírně vlhký. Semenáčky umístíme na světlé místo - rozptýlené světlo, chráníme před přímým slunečním zářením. Optimální teplota pro klíčení je mezi 20 - 30°C.

 • Vhodné je rostliny pěstovat ve speciálním rašelinovém substrátu určeném speciálně pro palmy.

 • Od února do listopadu aplikujeme alespoň 2 x měsíčně plné hnojivo, nejlépe ve vodě rozpustné. Použít můžeme i hnojivo pro palmy.

 • Virová skvrnitost se projevuje žlutě skvrnitými listy. Takto napadené listy odstraňujeme a ošetříme rostlinu proti mšicím, které toto virové onemocnění přenášejí.

  Nepravidelně rozmístněné skvrny, které se začnou spojovat signalizují skvrnitost listů. Napadené listy odstraňujeme, hlídáme vzdušnou vlhkost.

  Plíseň šedá se projevuje zeleným plísňovým povlakem na listech. Napadené listy odstraníme a rostliny ošetříme fungicidem.

  Vlnatky a štítenky poznáme tak, že pletivo listů je prosvětlené, pod lupou jsou viditelné bělavé válcovité vlnatky, u silně napadených listů také hnědnou okraje. Silně napadené části odstraníme, rostlinu čas od času rosíme nebo sprchujeme. Lze ji ošetřit přípravky na bázi minerálního oleje.

  Pokud na rostlině objevíme puklice, tak silně napadené listy odstraníme. Listy opatrně ošetříme vatovým tamponem namočeným v jedlém oleji a opakovaně ošetříme postřikem na bázi minerálních olejů.

  Pokud se části listů se nerovnoměrně zbarvují do bílo-žluta, především na rubu listů, byla rostlina napadena třásněnkami. Prevencí proti jejich výskytu je rosení a snížení pokojové teploty. K odchytu slouží lepové desky.

Parametry a specifikace

DruhJuka
Druh exotických rostlinAgáve a juky, Okrasné, Mrazuvzdorné
Výška vzrůstuMalé stromy, Palmy
PěstováníNa slunci, Venku, Ve stínu, V květináči
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZJ

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-