Kedluben r.modrý DELIKATESS BLAUER =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kedluben raný Delikatess Blauer

Raná odrůda modrého kedlubnu, které je odolná proti dřevnatění a vybíhaní do květu. Vhodná k celoročnímu pěstování. Balení obsahuje 200 semen. Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

23 Kč
21 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Brassica oleracea var. Gongylodes

Dvouletá rostlina pocházející z oblasti Středomoří a západní Evropy. Z plané rostliny bylo vyšlechtěno mnoho jejích kultivarů, které jsou vzhledově velmi rozdílné: hlávkové zelí, hlávková kapusta, růžičková kapusta, dřeňová kapusta, krmná kapusta, brokolice, květák, kedluben.

Kedlubna má maximálně 20 cm dlouhý košťál, z něhož vyrůstají nad hlízou dlouze řapíkaté listy, a listy pod hlízou odumírají. Nejzákladnější rozdělení kedluben je na modré a bílé, přičemž nejranější jsou bílé odrůdy. Kromě své libé chuti jsou také bohatým zdrojem vitamínů B, C a E, vápníku, draslíku, selenu, zinku, železa, kyseliny listové a panthothenové. Konzumuje se za syrova, samotná chutná dobře nebo jako součást zeleninových salátů. Můžeme ji vařit, dusit, zapékat, může se použít jako cuketa do těsta namísto brambor do placek nebo osmažit v trojobalu.

Jak pěstovat kedlubnu

 • Stanoviště by mělo mít vlhčí klima, nepotřebuje vysoké teploty. Dbáme na rovnoměrné zavlhčení půdy, pravidelně zaléváme střední dávkou vody, okopáváme. Za sucha bulvy zdřevnatí a po větším zalití praskají. Půdu na záhonu udržujeme bez plevelů.

 • Rané odrůdy:vyséváme v únoru. Vysazujeme je ve sponu 25x25 cm v polovině dubna. Bílé rané odrůdy kedlubnu nesnášejí vyšší teploty počátkem léta. Jarní odrůdy při výsadbě nadkrýváme netkanou textilií.

  Letní odrůdy: vyséváme v březnu nebo v dubnu. Vysazujeme ji ve sponu 25x25 cm v první polovině května.

  Pozdní odrůdy: vyséváme na přelomu dubna a května. Sazenice musíme vysazovat nejpozději do půli srpna.

 • Rostliny vyžadují hlinité nebo hlinotopísčité půdě, s dostatečným obsahem humusu a dostatkem přístupných živin. Pptimální hodnota pH se pohybuje v rozmezí 6–7,3.

 • Před výsadbou je žádoucí aplikovat do půdy průmyslová hnojiva v dávce 30–60 g/m2 s poměrem živin NPK 1,5:1:2, první polovinu dávky u pozdních odrůd nebo u přímých výsevů dodáme při výsadbě a druhou během vegetace.

 • Poškození suchem se projevuje pukáním kořenů, bulev a plodů, při silnějším poškození zaschnutím.

  Ze škůdců se na kedlubnech vyskytuje Dřepčík polní (Phyllotreta undulata), Dřepčík černý (Phyllotreta atra), Dřepčík zelný (Phyllotreta nemorum) a Mšice zelná (Brevicoryne brassicae).

  Z houbových onemocnění se vyskytuje především padlí.

 • Kedlubny sklízíme probírkou dle velikosti. Rané většinou tehdy, když dosáhnou velikosti 4 cm. Nevhodné je sklízet rostliny, které vzešly do květu.

Parametry a specifikace

Vytrvalostdvouletá
Druhkedluben
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-