Kerblík =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kerblík setý (Anthriscus cerefolium)

Jednoletá bylina vůní připomínající anýz. Upřednostňuje vlhčí stanoviště a polostín, používá se k ochucování salátů, polévek a masa. Je pěstitelsky nenáročná. Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

28 Kč
25 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Anthriscus cerefolium

Kerblík roste planě v jižní Evropě, ale také v Orientě. Používá se nejenom v kuchyni jako koření, ale i jako léčivá bylinka. Patří k jednoletým bylinkám. Dorůstá do výšky až 40 cm. Vytváří četné bílé květy uspořádané v okolících. Jemné lístky jsou dva až třikrát zpeřené.

Kerblík obsahuje flavonoidy, hořčík, glykosidy, éterický olej, vitamin C, železo, magnézium, karoten a další látky. Regeneruje a detoxikuje tělo při dietách. Čaj z listů podporuje trávení. Je účinný i při vysokém krevním tlaku.kerblík přidáváme do zeleninových salátů, pomazánek, polévek, houbových a vaječných jídel a omáček. Ochutí grilované kuře, ryby, jehněčí i mleté maso. Do jídla kerblík přidáváme těsně před podáváním, protože vařením ztrácí chuť.

Jak pěstovat kerblík

  • Vhodné je polostinné stanoviště. Na silném slunci ztrácí barvu i chuť a vybíhá do květu. Půda by nikdy neměla vyschnout. Nadbytečná zálivka rostlině škodí. Pravidelně hnojíme, odplevelujeme a kypříme.

  • První výsev provádíme brzy na jaře, poslední přibližně koncem července. Vyséváme do řádků ve vzdálenosti asi 15 cm přímo na stanoviště.

  • Vhodný je propustný, hlínito-písčitý pěstební substrát či půda.

  • Rostliny v létě hnojíme 1x za 14 dní doporučenou dávkou speciálního tekutého hnojiva (nejlépe organického), které zředíme ve vodě.

  • Při chladném a vlhkém počasí trpí rostliny plísněmi.

  • Pro kuchyňské účely je nejvhodnější 30 cm vysoký kerblík. Listy sklízíme těsně před květem.

Parametry a specifikace

Druhkerblík
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-