Minikiwi Issai (Actinidia arguta Issai) 7 semen

Rychleplodící a mrazuvzdorné kiwi do zahrady i na balkon. Plodí asi 2,5 cm dlouhé sladké a šťavnaté plody! Plně mrazuvzdorná! Na záhoně vydrží několik let. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

89 Kč
77 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Minikiwi Issai - Actinidia arguta Issai - 7 semen

Mrazuvzdorné kiwi do zahrady i na balkón! Jde o popínavou liánu, vhodou zejména na balkóny, pergoly, nebo zítky. Rostlina je plně odolná našemu klimatu, na záhonech vydrží řadu let. Rostlina se vyznačuje tmavě zelenými listy a vonnými květy v červnu. Roste do výšky okolo 2-3 m.

Velmi rychle plodí asi 2,5 cm dlouhé sladké a šťavnaté plody. Rostlina je samosprašná, to znamená, že není potřeba jak samčí tak samičí rostliny. Plody mají výbornou, sladkokyselou chuť a obsahují vitamín C. Obsah draslíku v plodech navíc pozitivně ovlivňuje krevní tlak.

Kiwi je také bohaté na vlákninu a další prospěšné látky. Plody lze jíst celé, jsou výborné chuti a hodí se i na zavařování.


Jak pěstovat minikiwi

  • Vhodná jsou osluněná stanoviště, možné je i částečné zastínění. Velmi vhodná je výsadba na jižní straně plotů a staveb. Nevhodná jsou stanoviště větrná nebo zamokřená, ale i vysušená stanoviště. Je dobré k dosažení co největší úrody rostlinu zaštipovat. Zakracujeme větvičky delší 15 cm. Rostlina je plně mrazuvzdorná, snáší pokles teplot na -27°C. Plody plodí až dvouleté dřevo. Rostlina je samosprašná. Není vhodná pro pěstování v interiéru. Vyžaduje oporu.

  • Semena vyséváme lehce pod povrch půdy. Vhodný je speciální substrát pro výsev a množení obohacený o perlit. Klíčí při teplotách kolem 20°C ve vlhkém substrátu, na světlém stanovišti. Klíčení trvá 20-30 dní. Na cíloé stanoviště vysazujeme na konci května, kdy nehrozí přízemní mrazíky. Kiwi lze pěstovat i v nádobách.

  • Rostliny prospívají v každé dobře propustné půdě. Preferují spíše kyselou půdní reakci.

  • Vhodné je na místo výsadby zapravit s přípravou půdy dobře uleželý kompost či hnůj. Další možností je do výsadbové jamky vložit granulované, pomalu rozpustné hnojivo.

  • Rostliny nejsou v našich podmínkách napadány ani škůdci, plísněmi či houbami.

  • Plody sklízíme na podzim. Velmi vhodné je nechat je přejít prvními mrazíky, plody budou ještě sladší. Nemusí se loupat.Zdroje fotografií:
By Sten, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2264207

Parametry a specifikace

DruhMinikiwi