Klejicha Red Milkweed - červená ( prarostlina: Asclepias incarnata ) cca 15 semen

Díky své kráse se kleicha rozšířila ze Severní Ameriky do celého světa. Rostlinka je snadná na pěstování. Je jedinečná pro svou nezaměnitelnou vůni a krásnými květy. Balení obsahuje 15 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Asclepias incarnata

Klejicha roste v celé Evropě. Byla přivezena ze Severní Ameriky, která je její domovinou. Vysazuje se v parcích a zahradách nebo je pěstována jako medonosná rostlina. Kvetoucí rostliny vydávají nápadnou vůni. Květy jsou většinou masově růžové, ale mohou být i červenofialové. Objevují se v červnu a v červenci. XDorůstá výšky až do 2 m. Svou originalitou je ozdobou každé zahrádky. Rostlina je jedovatá při požití. Klejichu v zahradě můžeme párovat s plnokvětou pivoňkami a růžovým orlíčkem.

  • Vyžaduje teplé a slunné stanoviště. Zálivku by měla být střední, zemina by neměla vyschnout. K bohatému kvetení je zapotřebí každé jaro provést hluboký řez. V době kvetení vyštipujeme odkvetlé květy, podpoříme tím násadu nových. Pokud pěstujeme rostlinu v nádobě, na zimu ji umístíme na chladné stanoviště s teplotou okolo 10 stupňů Celsia. Omezíme zálivku.

  • Semena vyséváme během celého roku do lehčího propustného substrátu. Slabě je zasypeme zeminou, kterou udržujeme stále vlhkou. Klíčí při teplotě okolo 20 °C. Vyklíčené rostlinky přesazujeme při velikosti asi 5 cm. Sázíme je přímo do menších květináčků. Na cílové stanoviště je umisťujeme od poloviny května.

  • Rostlina vyžaduje propustnou lehkou půdu, která nemusí být bohatá na živiny.

  • Rostliny pěstované v nádobách hnojíme každý měsíc ve formě zálivky plným NPK hnojivem.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Parametry a specifikace

Druhklejicha