Klíman (rostlina: Ardisia crispa) 5 semen

Velmi dekorativní pokojová rostlina, nenáročná na pěstování. Kvete drobnými bílími květy, které se mění do korálově červených bobulí. Nepřehlédnutelná! Balení obsahuje 5 semen.  Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ardisia crispa

Rostlina pochází z jihovýchodní Asie, kde roste ve vlhkých lesích. Dobře snáší zastínění. Je to stálezelený keř vysoký 1–1,5m, má oblé větve pokryté drobnými červenavými žlázkami. Listy jsou střídavé, řapíkaté. Květenství je bohaté. Květy jsou drobné, překrásné. Rostlina kvete v květnu a červnu. Poté se vytvoří plody, které mají korálově červenou barvu a jsou velmi dekorativní. Bobule zůstanou na rostlině většinou až do ledna. Klíman lze pěstovat také jako bonsai.

Jak pěstovat klíman

  • Vyžaduje chladnější umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí. V létě mu udělá dobře rosení. Vhodné je světlé staoviště, nikoliv sluneční úpal. Nesnáší vápník, používáme k zálivce proto pouze odstátou vodu. Nesnáší přemokření. V zimě na zálivku náročnější. Ve vegetačním klidu rostlina vyžaduje teplotu okolo 12 stupňů Celsia. Na jaře je vhodné ho přesadit, aby nakvetl.

  • Semena vyséváme na jaře do speciálního substrátu určeného pro výsev a množení. Ten je třeba udržovat zahřátý na teplotu kolem dvaceti tří stupňů. Semenáčkům zajistíme také dostatečně světlé stanoviště.

  • Vhodným substrátem pro pěstování je směs listovky, rašeliny a písku ve stejném poměru.

  • Rostlinu hnojíme každé 2 týdny speciálním univerzálním NPK hnojivem, které je rozpustné ve vodě.

  • Rostlina netrpí chorobami ani škůdci. Občas ji mohou při suchém vzduchu napadnout svilušky. Ošetřujeme rostlinu v případě napadení např. Mospilanem.

Parametry a specifikace

Druhklíman