Cobea/kobea/vilec/pn fi 00670

pošli přes

Moravo Seed zahradní potřeby

Kobea - vilec pnoucí

Velmi efektní popínavá letnička, s trojlaločnatými listy a bohatě kvetoucími hrozny různobarevných květů. Nenáročná. Vhodná pro pěstování na pergolách a plotech, neměla by chybět na reprezentativních okrasných plochách. Balení obsahuje 8 semen. Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

35 Kč
30 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 03.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Cobaea scandens

Vilec je popínavá letnička. V našich podmínkách ji pěstujeme jako letničku, ale ve své domovině (jižní Amerika, Mexiko) je dlouholetou rostlinou dosahující až 20 metrů výšky. U nás dorůstá 3-5 metrů. Listy má zpeřené. Kvete nejčastěji v nachově fialové. Mohou být také červené, modré, fialové nebo bílé květy. Zpočátku mají zelenavou barvu a postupně se vybarvují. Hodí se pro použití na pergolách, besídkách a plotech, kde rychle vytváří hustý zapojený porost a pohledovou clonu.

Jak pěstovat vilec

  • Rostliny vyžadují slunné stanoviště. Stanoviště by mělo být chráněné před větrem. Pokud rostlinu zaštipujeme zvýší se násada květů a rozkošatí se. Vyžaduje bohatou zálivku. Přezimování je v našich podmínkách neefektivní - přezimuje jen v teplých, vytápěných sklenících či zimních zahradách.

  • Semena vyséváme v únoru či březnu, mělce, přitisknutím do vlhkého substrátu. Substrát je vhodný pro výsev a množení. Semena vyklíčí při teplotě kolem 22 – 24°C asi za tři týdny. Vzrostlé sazeničky vysazujeme na místo koncem května.

  • Vyžaduje výživnou a propustnou půdu.

  • Hnojivo aplikujeme každé dva týdny. Vhodné je hnojivo pro květ nebo list - např Kristalon, Cererit.

  • Rostlinu mohou napadnou mšice a nebo padlí. Ošetřujeme vhodnými insekticidy a fungicidy.

Parametry a specifikace

Druhvilec
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm