Coleus hyb/kopřivěnka/

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kopřivěnka zkřížená Mix

Nádherné a velmi dekorativní africká kopřiva. Je nenáročná na pěstování. Má výrazné listy v mnoha barvách. Hodí se pro osázení nádob a kombinování s balkonovými letničkami. Lze ji pěstovat i v interiéru. Balení obsahuje 100 semen. Více informací

19 Kč
16 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Coleus blumei hybridum

Kopřiva africká se vyzančuje barevnou pestrostí, jako snad žádná jiná květina. Existuje na 120 druhů. Africká kopřiva vyniká svými listy, přičemž květy jsou nenápadné, nevýrazné. Bílá, krémová, růžová, zlatá, červená, zelená, fialová – každá barva v mnoha odstínech a kombinací. Přesně takové jsou listy africké kopřivy. Africké kopřivy se hodí k venkovním výsadbám, jsou vhodné k osázení truhlíků a nádob na terasách a schodištích. Rostlina se pěstuje jako jednoletka - pro venkovní výsadby. Je možné ji pěstovat také v interiéru jako víceletku.

Jak pěstovat africkou kopřivu

  • Rostliny vyžadují světlé stanoviště či polostín. Intenzita vybarvení listů je závislá na množství světla. Vhodnější je tedy nejsvětlejší stanoviště bez přímého letního slunce. Rostlina vyžadje pravidelnou zálivku odstátou vodou. Nepřeléváme. Rostlinu je třeba pravidelně zaštipovat. Rostlinu lze pěstovat také v interiéru. V zimě ji nezaléváme. Teplota nesmí klesout pod 10 stupňů Celsia. Nemá ráda suchý vzduch.

  • Semena vyséváme na povrch speciálního substrátu určeného pro výsev. Semena klíčí na světle, nezasypáváme. Vyhovuje pokojová teplota kolem dvaceti stupňů a substrát, který nenecháme vyschnout. Vzrostlé semenáčky přepícháme do lehčí zeminy a zaštípneme, rozvětví se. Přeschnutí či přemokření semenáčky nepřežijí.

  • Vhodná je běžná zahradní zemina s přídavkem rašeliny. Můžeme použít i speciální substrát určený pro balkonové rostliny.

  • Rostlinu přihnojujeme 1x za 14 dní plným hnojivem. Vhodné je aplikovat vodorozpustné hnojivo ve formě zálivky.

  • Stálé přemokření ničí kořeny a rostliny bývají napadeny hnilobami či plísněmi. Na rostlinách se mohou objevit mšice, svilušky nebo molice. Tito nepříjemní škůdci se dají nejlépe zlikvidovat chemicky.

Parametry a specifikace

Druhkopřivenka
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm