Koriandr - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Koriandr - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

Koriandrový olej se používá pro své vynikající fixační vlastnosti a dobře se mísí s jinými esenciálními oleji. Pomáhá při snížení bolesti a v péči o pleť. Více informací

179 Kč
148 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 15.08

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Koriandrový olej (Coriandrum sativum) 

Koriandr je původně z Euroasie a postupně se rozšířil i do jižní Ameriky. Jedná se o silně aromatickou bylinu vysokou jeden metr, s jemnými, jasně zelenými listy a deštníky bílých květů. Semena koriandru se již po staletí používají k podpoře trávení. Koriandr má vysoký obsah linalomu, který pečuje o pokožku. Koriandr dokáže uklidnit celé tělo. Sladká bylinná vůně koriandru uvolňuje i povzbuzuje.

Esenciální olej je světle žlutá (téměř bezbarvá) tekutina s charakteristickou nasládlou, dřevito-kořeněnou, lehce pižmovou vůní.

Možná je to překvapivé, ale chemicky je koriandru nejvíce podobná levandule. Tyto dva oleje sdílejí několik stejných chemických složek a mají tak mnoho stejných účinků. Nemáte-li k dispozici levanduli, můžete použít koriandr.

Běžně nachází uplatnění v lékárenství (jako ochucovadlo v přípravcích na zažívání) jakož i jako vonná složka při výrobě likérů, mýdel a produktů osobní hygieny.

Využití koriandrového oleje

Koriandr je jedním z nejsilnějších baktericidních olejů.

Koriandrový olej se také vyznačuje schopností normalizovat hladiny inzulínu a cukru v krvi, stimulovat produkci estrogenu, zmírnit projevy nervů a mít komplexní účinek při anorexii. Olej stimuluje chuť k jídlu.

Je to jeden z nejlepších regenerujících olejů, který podporuje úplnou obnovu textury kůže, stimuluje normalizaci krevního oběhu, zvlhčení a dýchání a regulaci tukové rovnováhy. Je vhodný pro mastný typ pleti.

Je to silný, aktivní a organický přírodní deodorant, neměnná složka pánské kosmetiky.

Je považován za jeden z nejrychleji působících antidepresivních olejů. Vůně z oleje pomůže uklidnit a uvolnit se.

Jak používat

Patří k agresivním olejům, před prvním použitím vyzkoušejte reakci kůže při individuálním testu tolerance.

Olej lze přidat do krémů ke zlepšení kosmetiky či do aromalampy.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry a specifikace

EsenceBylinná
Objem10 ml
ÚčinkyZlepšuje krevní oběh, Zlepšuje chuť k jídlu, Regenerace, Přírodní deodorant, Proti stresu, Omlazující, Normalizace inzulínu, Antidepresivum
ZnačkaPěstík