Dorotheanthus b/kosmatec/sm =

pošli přes

Kosmatec sedmikráskovitý

Jednoletá, plošně se rozrůstající polštářovitá rostlina, dorůstá výšky 5-15 cm. Tvar květu připomíná kopretinu. Je nenáročná na pěstování. Více informací

23 Kč
20 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 29.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Dorotheanthus bellidiformis

Jedná se o plazivou letničku původem z Afriky. Má trošku dužnaté listy i stonek, na jeho konci vyrůstá krásný květ podobný kopretině nebo sedmikrásce. Je široký až 10 cm. Kvete od června do srpna. Květy jsou pastelové a mají tmavý střed. Rostlina vyžaduje minimální péči. Hodí se do skalek, na terasu či balkon, kam praží polední slunce.

Jak pěstovat kosmatec

  • Vyžaduje plně osluněné stanoviště. V polostínu nevykvétá. Vyžaduje suchou, velmi propustnou půdu. Zálivku jen velmi omezenou. V zamokřených půdách uhnívá. Pokud pěstujeme rostliny v nádobách, můžeme je zazimovat. Udržujeme je při teplotě 10 až 12°C, minimálně 8°C, bez zálivky.

  • Semena vysazujeme v březnu do pařeniště. Na stanoviště přezasujeme koncem května. Jakmile se objeví rostlinky, výrazně omezíme zálivku. Semenáčky by uhnily.

  • Vyžaduje propustnou, písčitou půdu, která drží málo vodu.

  • Hnojivo aplikujeme od května do září každých 14 dní. Používáme poloviční dávku hnojiva než uvádí výrobce. Vhodné je hnojivo pro rostliny okrasné květem či Kristalon.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Parametry a specifikace

DruhKosmatec
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm