Geum chil/kuklík/or

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kuklík chilský Orange

Kuklík je velmi dekorativní trvalka, která uchvátí sytými, výraznými květy. Nenáročná na pěstování. Vhodná také k řezu. Balení obsahuje 50 semen. Více informací

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 03.02

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Geum chiloense

Krásná, barevná trvalka s mnoha zářivými květy. Pochází z čeledi růžovitých. Rod zahrnuje více než 50 druhů vytrvalých bylin. Geum coccineum, u nás uváděný jako G. sibiricum, roste na vlhkých horských loukách Kavkazu a na Balkáně. Geum x hybridum - v praxi se pod tímto názvem obvykle rozumějí zahradní formy a odrůdy vzniklé křížením různých druhů, zejména G. chiloense z Chile. Rostliny tvoří pěkně olistěné trsy. Z nich vyrůstají lodyhy nesoucí pětičetné, velké květy – barvy červené, oranžové nebo žluté. Listy jsou přetrhovaně zpeřené s nápadně velkým vrcholovým úkrojkem - velmi dekorativní. Dorůstají výšky kolem půl metru (40-70 cm, některé odrůdy jen 20 cm), šířky cca 45 cm, kvetou podle druhu nebo kultivaru od května do srpna. Kuklík je vhodný do smíšených výsadeb, ale také k řezu. Žluté odrůdy se skvěle doplňují např. se šalvějí či levandulí. Červené se žlutými žebříčky.

Z kořene příbuzného kuklíku městského (Geum urbanum) se dodnes připravují nálevy a tinktury, které tlumí krvavé průjmy, pomáhají při léčby žaludečních vředů a mají dezinfekční účinky.

Jak pěstovat kulík

  • Rostlinám vyhovují slunná stanoviště, otevřené polohy. Snášejí stanoviště polostinná. Rostliny mají rády vlhkou půdu. Mrazuvzdorné. Během zimy ale chraňme okolí rostliny před trvalým zamokřením.

  • Semena můžeme vysévat na podzim přímo do záhonů. Další možností je předpěstování na jaře. Semena vyséváme do speciálního substrátu určeného pro výsev a množení cca 6-8 týdnů před třemi zmrzlými. Při teplotě okolo 20 stupňů Celsia a stálé vlhkosti substrátu semena klíčí cca za 28 dní. Semenáčky přepichujeme v květnu na cílové stanoviště.

  • Vhodná je mírně vlhká výživná a dobře propustná půda neutrální reakce.

  • Rostliny můžeme přihnojovat každých 14 dní univerzálním NPK hnojivem. Dávky aplikujeme podle návodu na obalu.

  • Netrpí významnými škůdci ani chorobami. Přemokřená stanoviště způsobují zahnívání kořenů.

Parametry a specifikace

Druhkulík
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm