Amaranthus hyp/laskavec/če 00056

pošli přes

Laskavec zasmušilý - červený

Tento druh je vhodný k sušení. Květy jsou červené barvy. Vhodný do skupinových výsadeb, jako solitéra i na sušení.  Více informací

13 Kč
11 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Amaranthus hypochondriacus

Laskavec pochází z Jižní Ameriky. Má převislé klasy, dlouhé až 0,5 m, jsou podle druhu v červenofialové, zelenočervené a zelené barvě. Dorůstá výšky asi 70–80 cm. Hodí do letničkového záhonu či jako solitéra. Jeho květy ve ztopořených latách se používají do suchých vazeb. Vyniká v letničkových záhonech jako vyšší dominanta, případně jako solitéra. U nás se pěstuje jako letnička v nádobách i zahradě. Má jedlé listy, které jsou plné vitaminů a minerálů.

Jak pěstovat laskavec

  • Vyžaduje slunečné a teplé stanoviště. Nesnáší zamokření. Rostliny proto zaléváme jen střídmě. Přerostlý laskavec je v létě záhodno sestříhat na výšku 30 cm. Vytvoří keřík, který okamžitě obroste.

  • Semena vyséváme přímo na stanoviště v dubnu, sadbu je pak nutno vyjednotit na vzdálenost cca 50 cm. Sazenice můžeme předpěstovat už od dubna a mladé rostliny vysazujeme na stanoviště koncem května.

  • Rostlina se může se pěstovat na chudších půdách. Optimálně roste ve vápenité, humozní půdě.

  • Hnojení laskavce hnojivy závisí na zásobě živin v půdě. Pro dobrý růst jsou vhodné dávky průmyslových hnojiv ve výši 60-120 kg N, 60-80 kg P a 140-160 kg.ha-1 K při velkoplošném pěstování. Vhodné je i přihnojení dusíkem v průběhu vegetace. Pokud pěstujeme laskavec v nádobách, postačí nám hnojení běžně dostupnými vodorozpustnými hnojivy - Cererit, Kristalon.

  • Chorobami a škůdci nebývá laskavec napaden.

Parametry a specifikace

Druhlaskavec
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm