Směs letniček/na balkony/

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Letničky balkónové Mix

Směs těch nejžádanějších letniček určených pro pěstování na balkonech, terasách, ale také v zahradě! Balení obsahuje 0,9g semen. Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

19 Kč
17 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 15.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Letničky balkónové - mix

Tato unikátní směs nejžádanějších balkonových letniček uspokojí i ty nejnáročnější! Balení obsahuje např. aksamitníky, netýkavky, okrasný tabák, africkou kopřivu či lobelku. Tyto balkonové letničky jsou vhodné pro pěstování v balkonových truhlících a nádobách. Vysázet je můžete také na záhony.

Jak pěstovat balkónové letničky

  • Rostliny vyžadují světlé slunné stanoviště. Snáší i polostín. Zaléváme pravidelně, nejlépe brzy ráno nebo později večer. Během vegetace je třeba odstraňovat plevel, kypřit půdu a průběžně odstřihávat odkvetlé květy - to zajistí bohaté kvetení během celého léta.

  • Semena vyséváme v březnu až květnu do speciálního substrátu určeného pro výsev a množení. Substrát udržujeme při pokojové teplotě. Neustále udržujeme sadbu mírně vlhkou, nikdy přemokřenou. Semena a mladé rostlinky potřebují hodně světla. Vzrostlé sazeničky přsazujeme na stanoviště na konci května.

  • Rostliny nejsou náročné na půdu. Prospívají v každé zahradní půdě, která je propustná. Při přípravě záhonu je dobré přimíchat do substrátu pomalu rozpustné hnojivo, případně můžeme půdu před výsadbou obohatit o prosátý kompost.

  • Přihnojujeme ve formě zálivky jednou za týden či dva plným NPK hnojivem či hnojivem určeným pro balkonové rostliny.

  • Nejčastějším problémem je tzv. padání klíčních rostlin. Toto houbové onemocnění, způsobující uhnívání kořenových krčků, má v sobě půda. Problémům předejdeme použitím kvalitního, dezinfikovaného, dobře propustného substrátu a správnou péčí o rostliny.

    Snažíme se nezalévat na listy, abychom předešli výskytu padlí. Rostliny někdy napadají mšice. V případě potřeby rostliny ošetřujeme speciálními insekticidy a fungicidy.

Parametry a specifikace

Druhsměs
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm