Limetka - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Limetka - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Limetkový olej má silný terapeutický účinek. Používá se v čistících prostředcích i v péči o vlasy. Účinně působí proti hmyzu. Více informací

132 Kč
109 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Limetkový olej (Citrus aurentifo) - 10ml

Limetkový éterický olej se lisuje za studena a používají se čerstvé nezralé slupky ovoce. Limetkový olej má silnější, svěží a čerstvé aroma, které je poněkud sladší než příbuzný citron.

Využití limetkového oleje

V kosmetice se limetkový olej využívá všude, kde je třeba něco očistit. Mastné vlasy či problémy s lupy vyřeší přidání pár kapek do šamponu. Olej se používá na mastnou pleť, dále bělí pokožku, léčí praskliny na rukou a nohou. Díky antibakteriálním účinkům je vhodný na akné, ekzémy, lupénku a další problémy s pokožkou.

Limetkový olej má velmi povzbuzující vůni, která pozitivně ovlivňuje náladu a pomáhá při nervovém napětí. Osvěžuje a projasňuje myšlení. Můžeme jej označit jako přírodní antidepresivum.

Olej má široké spektrum využití i v domácnosti neboť je vysoce dezinfekční. Je vhodný k očištění kuchyňské pracovní desky, dětské stoličky, jídelního stolu či podlahy. Pár kapek oleje dokáže odstranit staré samolepky či přilepené etikety atd. Pár kapek na houbičce způsobí dokonalý lesk na skle. 

Limetkový olej podobně jako jiné citrusové oleje odpuzuje mouchy, komáry a jiný obtížný hmyz. 

Jak používat

Esenciální olej je vhodný na aromaterapii. Dále se olej využívá k obohacení kosmetiky. Olej lze využít i na čištění místností či odpuzení hmyzu.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.