Zlevněno! Lobelia er/lobelka/mo 02432

pošli přes

Lobelka nízká - modrá

Velmi oblíbená letnička! Vyznačuje se velkým množstvím květů, které mají ruznorodé barvy od modré, odstíny fialové až k růžové a bílé. Vynikne v nádobách a záhonech například s petúniemi či pelargoniemi. EXPIRACE: 12.2020 Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

9 Kč
8 Kč bez DPH

-30%

13 Kč

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 22.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Lobelia erinus

Lobelka je vytrvalá rostlina původem z Afriky, u nás se však pěstuje jako letnička. Existuje přes 300 druhů této rostliny. Rostliny dorůstají výšky od 10 do 30 cm, existují tedy nízké i převislé druhy. Květy mají různou barvu, od bílé až po světle fialovou. Nejznámější jsou modré lobelky. Kvete od května do října. Jejich malé květy skvěle kontrastují s masivními květy petúnií, pelargonií a mnoha dalších letniček. Vzpřímené lobelky jsou dobře použitelné na nejrůznějších záhonech a skalkách.

EXPIRACE 12. 2020


Jak pěstovat lobelky

  • Rostliny vyžadují světlé stanoviště, bez přímých slunečních paprsků. Stanoviště musí být chráněné před větrem. Vyžaduje častou a vydatnou zálivkou. Po kvetení seřízneme, podpoříme kvetení. Rostliny nesnáší mráz.

  • Semena vyséváme do pařeniště,skleníku nebo truhlíku v bytě. Nejlépe v únoru až březnu. Semena jsou velmi jemná a proto je nezasypáváme. Semena klíčí na světlém stanovišti. Zaléváme podmokem a nebo rosíme. Rostliny několikrát přepichujeme. Od poloviny května vysazujeme na cílové stanoviště.

  • Rostliny vyžadují humozní půdu, která je propustná a bohatá na živiny. Pro pěstování v nádobách stačí substrát pro balkonové květiny.

  • Hnojivo aplikujeme 1x týdně. Vhodé je hnojit speciálním hnojivem vhodným pro okrasné balkónové květiny s vysokým obsahem železa. Rostlina je citlivá na přesolení a také na přehnojení dusíkem. Přehnojení dusíkem způsobuje sníženou násadu květů.

  • Občas se na rostlinách vyskytnou mšice. Můžou být napadeny také sviluškami. Vhodné je použít speciální insekticidní přípravky jako je Omite nebo Mospilan.

Parametry a specifikace

Druhlobelka
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat pelargonie

    Postupný návod, který Ti pomůže s pěstováním.