Lunaria an/měsíčnice/

pošli přes

Lunaria rediviva - Měsíčnice vytrvalá

Dekorativní rostlina, která je nenáročná na pěstování. Její semeníky se používají do suchých vazeb. Vhodná do přírodních výsadeb či luk. Jedná se o dvouletku, v zahradách se množí samovýsevem. Více informací

32 Kč
28 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 28.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Lunaria annua

Měsíčnice je dvouletka pocházející z jižní Evropy. Dorůstá výšky 30 - 100 cm. Kvete v květnu a červnu fialovými (odrůda alba bílými) drobnými kvítky. Plodem je velmi dekorativní šešule. Měsíčnice je nenáročná květina vhodná do smíšených výsadeb. V zahradách roste samovolně - samovýsevem. Pěstuje se především pro její velmi dekorativní květy a také semeníky. Tyto semeníky poté co z nich vypadají semena připomínají "průsvitné penízky". Rostliny jsou v našem klimatu plně mrazuvzdorné.

Jak pěstovat měsíčnici

  • Vyžaduje slunné stanoviště, snese polostín. Rostlina je na pěstování velmi nenáročná. Při vhodných podmínkách se může v záhoně stát i invazivní. Rostliny pravidelně zaléváme.

  • Semena vyséváme přímo na cílové stanoviště na začátku léta. Jelikož se jedná o dvouletku, rostlina do podzimu vyroste a v druhém roce na jaře vykvete. Jarní výsev na stanoviště je také možný, rostliny vykvetou v téže roce od výsevu, ale nejsou silné a robustní. Na stanovišti se rostlina pravidelně vysemeňuje.

  • Vyžaduje hlubší, humózní, kyprou a propustnou půdu.

  • Rostlina nevyžaduje přihnojování.

  • Rostlina netrpí chorobami a škůdci.

  • Sbírají se dekorativní semeníky do suchých vazeb. Pro suché vazby je dobré semeníky nechat zcela uzrát. Nejdříve jsou zelené, pak seschnou a zhnědnou - v této době je vhodný čas na dosušení.

Parametry a specifikace

DruhMěsíčnice
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-