Zlevněno! Lupinus pol/vlčí bob/ =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Vlčí bob

Vytváří vyrázné květy nahloučené v dlouhém hroznu. Je vhodný na záhony a do trvalkových kompozic a také k řezu. Obohacuje půdu o důležitý dusík.  Více informací

11 Kč
10 Kč bez DPH

-25%

15 Kč

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 15.08

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Lupinus polyphyllus - mix

Původem je ze Severní Ameriky. Je vysoký až 130 cm, pod zemí má silný kůlový kořen. Listy jsou dlanitě dělené s 9 až 15 kopinatými lístky. Květní hrozen je až 50 centimetrů dlouhý. Rostliny začínají kvést po polovině června. Vyšlechtěné kultivary lupiny mají pestrou škálu pastelových barev: bílou, růžovou, žlutou, lososovou, červenou, modrou a fialovou pro jednobarevné kultivary, mnohé pak mají jednotlivé květy kombinované s bílou.

Skupina barevných lupin se nedá přehlédnout. Krásně vypadají ve volných skupinách i na smíšených rabatech, kde se dobře kombinují s nižšími, později kvetoucími trvalkami. Výborně se kombinují s podzimními kosatci a stračkou. Jsou vhodné k řezu.

Jak pěstovat vlčí bob

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Pravidelně zaléváme a okolí okopáváme. Pozor, v zimě nemá rád přemokření! Pravidelně okolí rostlin kypříme.

  • Semena vyséváme od dubna do června na stanoviště. Zatlačíme 1 až 2 cm hluboko do země. Ideální teplota ke klíčení je 15 stupňů. Klíčení trvá obvykle 14 - 20 dnů.

  • Půda by měla být propustná, živná, hluboká, bez vápníku. Potřebují kyselejší půdní pH.

  • Rostliny pravidelně přihnojujeme. Vhodná je aplikace formou hnojivé zálivky hnojivy Kristalon či Cererit. Možné je také rozhodit plné dlouhodobě působící granulované hnojivo.

  • Rostliny mohou napadat plísně jako plíseň šedá, či padlí. Vhodné je udržovat rostliny v suchu, vyhýbat se zálivce na listy. Vhodné je ošetření speciálními fungicidy.

Parametry a specifikace

DruhVlčí bob
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm