Máta peprná - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Máta peprná - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Mátový olej má svěží a intenzivní aroma. Používá se v kosmetických výrobcích. Má také terapeutické účinky.  Více informací

119 Kč
98 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 21.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Olej z máty peprné (Mentha piperita) - 10ml


Náš organicky vytvořený éterický olej máty peprné destiluje z křupavých, lahodně zelených listů voňavé rostliny Mentha x piperita pěstované v bohatých zelených polích v krajině USA.

Esenciální olej máty peprné má vůni živé rostliny - úžasně svěží, chladnou, bylinkovou, silně mátovou, kterou lze použít jak pro aromaterapii, tak v přírodní parfumerii.

Pravá máta peprná (Mentha x piperita) je považována za hybrid od dvou dalších druhů Mentha: Watermint (Mentha aquatica) a Spearmint (Mentha spicata) a poprvé ji popsal Carl Linneaus v roce 1753. Vysoký obsah mentolu - jako je tomu v náš pepermintový olej - odlišuje nejkvalitnější pepermint od ostatních produktů.

Hlavní složkou máty je mentol, silná sloučenina, která sama o sobě způsobuje rychlou fyzickou reakci při vdechnutí nebo aplikaci pokožky.

Vyvolává pocit chladu, proti kterému tělo působí zvýšením průtoku krve do oblasti aplikace, čímž vyvolává oteplovací efekt. Mentol se používá v bonbónech, osvěžovačích dechu a nápojích, ale používá se také jako chladicí činidlo v populárních přípravcích na svaly a klouby.
VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Díky svému svěžímu a intenzivnímu mátovému aroma nabízí mátový esenciální olej řadu aplikací v kosmetických, aromaterapeutických a mýdlových aplikacích.

Používá se k úlevě od rozrušení kůže v důsledku kousnutí hmyzem nebo po příliš mnoho času na slunci.

Esenciální olej máty peprné je také uctíván svými mnoha terapeutickými vlastnostmi a je užitečný při snižování nežádoucích bakterií a virů a také při snižování bolesti a zánětu. 

Peppermint, který se často používá v zubní péči díky svým účinným a osvěžujícím vlastnostem, pomáhá také zmírňovat občasné žaludeční nevolnosti, podporuje zdravé dýchací funkce a může dokonce pomoci s alergií. Je také skvělé přidat do péče o vlasy rutinu, protože vyživuje a vyvažuje matnou, mastnou pokožku hlavy.

Mátový esenciální olej osvěžující a povzbuzující olej, který uklidňuje i osvěcuje. Peppermintova chladná a čistící povaha z něj činí ideální pro stimulaci mentální obratnosti a zlepšení koncentrace pro úkoly, které máte po ruce. Mátový esenciální olej probouzí a osvěžuje smysly, často pomáhá podporovat sebevědomí a stimulovat nové nápady a kreativitu.