Meduňka  (3 produktů)

Meduňka je vytrvalá rostlina dorůstající do výšky až 150 cm a právem si zaslouží místo v každé bylinkové zahrádce. Původem je z Asie, ale v našich podmínkách se jí daří velmi dobře. Tato bylinka je velmi oblíbená zejména pro svou jemně nasládlou citronovou vůni. Má zklidňující účinky, působí proti stresu a zlepšuje náladu. Meduňkový čaj zklidní vaše nervy i žaludek. Vhodná je také k dochucení pokrmů a studených nápojů. Díky obsahu vonných silic se z ní získává esenciální olej, který se dále využívá v aromaterapii. Vyzkoušejte náš 100% přírodní meduňkový esenciální olej, který provoní váš domov příjemnou svěží vůní. Jak pěstovat meduňku a jaké jsou její léčivé účinky?

Jak pěstovat meduňku?

Meduňku můžeme pěstovat doma v květináči i na záhonku. Začít můžeme v březnu, kdy semínka nejprve předpěstujeme ve výsevním substrátu. Pravidelně zavlažujeme, ze začátku nejlépe rozprašovačem. Asi po dvou měsících přesuneme malé rostlinky na stanoviště s dostatečným přísunem slunečního svitu. Meduňka má ráda hlinitopísčitou půdu bohatou na živiny. Pokud ji pěstujete v květináči, vybírejte větší velikosti, protože kořeny bývají dlouhé 20-30 cm. V prvním roce úroda nebývá tolik bohatá, meduňka však přečká i zimu a další rok se více rozroste. Při velkých mrazech je však dobré rostliny chránit dostatečným překrytím. Prostřihávat můžeme průběžně, pro sušení je vhodné sbírat těsně před rozkvětem. Další zajímavé informace, jak pěstovat meduňku a k čemu ji využít naleznete na našem blogu.

Meduňka a její lékařské účinky a použití meduňky v těhotenství?

Meduňka lékařská má opravdu blahodárné účinky pro vaše tělo i mysl! Mezi její velké pozitiva patří uklidňující účinky a boj s nespavostí. Je to přírodní antidepresivum, pomáhá při nadýmání a uklidňuje žaludek, snižuje tlak, urychluje uzdravování oparů. Meduňka patří mezi přírodní antioxidanty

Meduňka patří mezi byliny, které se v těhotenství mohou užívat. Neohrozí to ani plod ani maminku. Meduňku často užívají ženy proti zácpě, nadýmání a dalším střevním problémům. Meduňka má uklidňující schopnosti a pomáhá proti migrénám! Vypěstujte si s Pěstíkem a našimi 100% čerstvými semeny meduňku na vaření i do čaje!