Medvědí česnek ,Lesní česnek

Medvědí česnek je oblíbená stínomilná trvalka, nenáročná na pěstování. Jeho listy se hodí do tvarohových pomazánek, salátů, teplých jídel. Jemné česnekové aroma a léčivé účinky dělají z medvědího česneku nepostradatelnou zahradní bylinku. Více informací

79 Kč
69 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 12.05

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Allium ursinum

Vytrvalá rostlina, která dorůstá až do 40 cm. Zásobním orgánem je cibule. Má velké přízemní polodlouhé listy. Rostlina kvete bíle. Plodem je tobolka. Jemně zelené listy tohoto česneku jsou velice zdravé. Mají výraznou vůni i česnekovou chuť. Obsahuje plno vitamínů a minerálních látek, které jsou prospěšné pro lidský organismus. Obsahuje vitamíny - A, B1, B2, C, stopové prvky - železo, zinek, hořčík, vápník, měď, mangan, molybden, aj., též obsahuje allicin, glykosid, hořčinu, aj. Jedná se také o přírodní antibiotikum a má antibakteriální a antiplísňové schopnosti. Ozdravuje střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a prohlubuje práci srdečního svalu. Pomáhá při bolesti břicha, při nadýmání, pomáhá při plicních a průduškových zánětech. Působí současně i žlučopudně.

Přidává se do pomazánek, salátů, polévek, másla a všude jinde dle vaší chuti. Poslouží všude tam, kde je kýžené aroma česneku. Výhodou je, že konzument není po česneku cítit. Nejlepší je přidávat ho čerstvý až nakonec do vařených jídel, ucihovají se tak vitamíny.

Jak pěstovat medvědí česnek

 • Nejlepší místo pro jeho pěstování je pohostinné místo v blízkosti keřů a stromů. Vyžaduje pravidelnou zálivku. Pěstovat se dá jak na zahradě, tak i v květináči na balkóně.

 • Semena, aby vyklíčila musí projít mrazem. Proto semena vysazujeme přímo na stanoviště od října do března. Rostliny začnou klíčit při cca 5 stupních Celsia. Vzrostlejší rostlinky vyjednotíme do sponu 15 x 15 cm.

 • Vyžaduje vlhké, humózní a kypré půdy na stinných místech.

 • Medvědí česnek NIKDY NESÁZÍME do vyhnojené půdy! Rostliny v žádném případě nepřihnojujeme.

 • Rostlina netrpí chorobami ani škůdci.

 • Sklízíme podle potřeby celé listy. Konzumujeme je ihned, nejsou vhodné ke skladování, ani sušení.

Parametry a specifikace

Druhčesnek

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat česnek

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

  Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžem začít.