Lebeda zahradní Melde BIO ( Atriplex hortensis)

Bio osivo ekologického zemědělství. Lebeda svými listy nachází stejné využití jako špenát. Hodí se do salátů, polévek či ke konzumaci na sladko. Je bohatá na vitamíny. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 01.07

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Atriplex hortensis - Melde bio

Lebeda, méně známá listová zelenina, je stará kulturní rostlina. Pochází ze západní Asie a jihovýchodní Evropy. Pěstuje se ve třech formách, zelené, žluté a červené. Všechny formy jsou velmi dekorativní a pěstují se i jako okrasné rostliny, avšak v zahradě často zplaňují. Je to jednoletá rostlina tvořící rovný, větvený stonek. Dorůstá až 2 m výšky. Střídavé listy mohou být různě tvarované, obvykle mají však trojúhelníkový tvar. Velkou výhodou lebedy je její samovýsev. Z jednoho nákupu semínek se Vám budou rostliny množit po mnoho let.

Lze ji konzumovat i za syrova jako součást zeleninových salátů. Mladé listy jsou výborné jako špenát, vhodné jsou do zeleninových salátů, do polévek, připravuje se z nich omáčka, mohou se připravovat i na sladko jako osmažené. Starší listy je dobré spařit nebo povařit. Červená forma barví smetanové omáčky na růžovo.

Jak pěstovat lebedu

  • Rostlina vyžaduje světlé stanoviště, snáší i polostín. Vyžaduje pravidelnou zálivku.

  • Semena vyséváme přímo na cílové stanoviště od března do srpna. Vyséváme buď naširoko nebo do řádků vzdálených 30 cm.

  • Lebeda není náročná na půdu, prospívá v každé zahradní zemině. Jedinou podmínkou však je, že půda musí být propustná. V přemokřené půdě neroste.

  • Není nutné aplikovat hnojiva.

  • Rostlina netrpí chorobami a škůdci.

  • Zhruba za 2 měsíce od výsevu můžeme sklízet první lístky. Nejkvalitnější listy mají rostliny asi tak než dosáhnou výšky 50 cm.

Parametry a specifikace

DruhLebeda