Meloun  (3 produktů)

Vypěstujte si s naším eshopem Pěstík exotický meloun. Meloun můžete pěstovat nejenom na zahradě, ale také na terasách či balkonech v květináči. Vybírejte z širokého sortimentu semen melounu žlutého, melounu vodního i melounu afrického. Nevíte si rady, jak pěstovat meloun? S naším průvodcem pěstováním to hravě zvládnete. Pěstík vám poradí, jak sázet meloun, jak pěstovat meloun i jak sklízet. Vybere s vámi vhodný substráthnojivo a pomůže vám meloun ochránit před škůdci. S námi je pěstování různých druhů melounů zábava a vy se budete moci těšit z bohaté úrody!

Je meloun ovoce nebo zelenina?

V České republice se meloun považuje za ovoce, avšak ze zemědělského hlediska se jedná o plodovou zeleninu. Meloun totiž patří do čeledi tykvovitých. Botaničtí experti zase řadí meloun mezi bobulovité ovoce. Zahradníci zase tvrdí, že se jedná o zeleninu, jelikož roste na jednoleté bylině. A tak bychom mohli pokračovat dále. Správnou odpověď na tuto otázku neznáme. Meloun je prostě obojetník a patří i mezi zeleninu i ovoce!

Jak pěstovat meloun ve skleníku?

Pěstování v našich klimatických podmínkách je opravdu možné, avšak se doporučuje ve středních a vyšších nadmořských výškách pěstování melounu ve skleníku. Místo pro pěstování melounů musí být na slunném místě. Půdu začneme upravovat už před sadbou na podzim. Kdy vyživíme půdu hnojem. Nezapomeneme ji také prokypřit. 

Semínka melounu sadíme v dubnu. K výsadbě použijte, buď obyčejný kelímek, nebo sadbovač. Semínko umístíme cca 0,5 cm pod substrát. Do jednoho truhlíku dejte maximálně 2 semena melounu a pravidelně zalévejte, ale nepřelévejte. Do skleníku sadíme již vzrostlé sazeničky v průběhu měsíce května ve vzdálenosti jeden a půl metru od dalších sazeniček. Rostoucí meloun už tak hojně nezaléváme. Dopřejte rostlinám mírnější zálivku. Jakmile plody začnou zrát, zalévat přestaňte.