Eragrostis eleg/milička/okr.tr

pošli přes

Milička nádherná- Eragrotis Elegans

Velmi dekorativní jemná okrasná tráva, vhodná zejména do skalek a k sušení. Balení obsahuje 300 semen. Více informací

17 Kč
15 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Eragrotis elegans

Okrasná tráva. Dorůstá výšky 70 cm. Kvete v latě, která je roztroušená. Její velké kopinaté listy s květy nádherně korespondují. Listy jsou syté zelené, jemně stříbřité.

Okrasné trávy vypadají působivě jak samostatně v prostoru, tak i jako doplněk k jezírku nebo dřevinám. Milička se uplatní ve smíšených výsadbách s rostlinami, které jsou suchovzdorné. Hodí se tedy do skalek.

Jak pěstovat miličku

  • Rostlinám se daří na teplém a slunném stanovišti. Milička je rostlina velmi tolerantní k suchu. Okrasné traviny nestříháme. Vyšší druhy na podzim svážeme a sestřihneme je teprve na jaře.

  • Semena vyséváme do propustného substrátu určeného pro výsev a množení od února do srpna. Semenáčky umístíme pod sklo, nejlépe teplý skleník. Klíčí poměrně dlouho. Semena můžeme vysévat i později - červenec až září. Takto vzešlé rostliny vysazujeme na jaře na stanoviště.

  • Rostliny vyžadují sušší písčitou půdu s dostatkem vápníku.

  • Během vegetace aplikujeme plné NPK hnojivo ve formě zálivky. Vhodný je např. Cererit či Kristalon.

  • Všechny zástupci čeledě lipnicovitých trpí převážně houbovými chorobami. Rez travní se vyskytuje v pozdním létě a pozná se podle žlutooranžových nebo červenohnědých práškovitých kupek na listech nebo stéblech trav.

    Plíseň sněžnáse objevuje na podmáčených místech trávníku, které jsou dlouho pokryté sněhovou pokrývkou bez předchozího promrznutí půdy. Pozná se podle mrtvých, vybělených ploch. Proti plísni sněžné či čarodějným kruhům lze nejlépe bojovat prevencí. Ta spočívá ve vyváženém hnojení a intenzivním provzdušňování země.

    Padlí travní (Blumeria graminis) je velmi častým houbovým parazitem zásevů trav a zejména přehoustlých, bujných porostů. Dalším problémem u porostů trav je rez travní. Na padlí jsou účinné přípravky na bazi propiconazolu, tebuconazolu i triadimefonu.

Parametry a specifikace

Cibulovinyjarní-podzimní
Odrůdajarní-podzimní
Druhmilička
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm