Mountain daisy (Celmisia semicordata) 7 semen

Horská sedmikráska, která se vyskytuje zejména na Novém Zélandu. Trvalka, která má nádherné až 10 cm velké květy a šedavé listy. Kvete od prosince do ledna. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Celmisia semicordata

Celmisia neboli horská sedmikráska, je vytrvalá bylina. Vyskytuje se zejména na Novém Zélandu. Její výška se pohybuje od 10 cm až do 90 cm. Vyznačuje se bílými okvětními lístky, které jsou podobné semikráskám. Šířka květů je 4-10 cm. Kvete od prosince do ledna. Listy jsou kopinaté, šedavě plstnaté, 4- 10 cm dlouhé. Celmisia se hodí do popředí záhonů či jako trvalka na obruby. Je velmi otužilá. Květy velmi dekorativní.

Jak pěstovat horskou sedmikrásku

  • Vyžaduje slunečné stanoviště. Vlhkou půdu, nesnáší sucho. Přemokření ji také nesvědčí. Rostliny je nutné chránit před deštěm. Nezaléváme na listy.

  • Semena vyséváme na povrch speciálního substrátu určeného pro výsev. Semena klíčí na světle, nezasypáváme. Vyhovuje pokojová teplota kolem dvaceti stupňů a substrát, který nenecháme vyschnout. Vzrostlé semenáčky vysazujeme po posledních mrazícíh na stanoviště ve vzdálenosti 10 cm až 60 cm.

  • Vyžaduje hlinité propusté půdy. Spíše kyselejší pH. Vododržné půdy zlepšíme štěrkem či kamením.

  • Rostlinu není nutné přihnojovat.

  • Rostlina netrpí chorobami ani škůdci.

Parametry a specifikace

Druhmountain