Banánovník obecný (Musa balbisiana) 5 semen

Široké, dlouhé, elegantní listy a rychlý růst dělají z tohoto banánu skvělý doplněk letní terasy! Balení obsahuje 5 semen. Více informací

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 06.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Banánovník obecný - Musa balbisiana - 5 semen

Banánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!

Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!

Divoký banánovník pocházející z jižní Asie. Je to jeden z předchůdců moderních pěstovaných banánů, spolu s Musa acuminata. Jedná se o 6m vysoký strom s podlouhlými listy. Listoví oproti jiným druhům roste vzpřímeně. Květy mají převážně červenou nebo hnědou barvu. Plody se nedoporučují jíst kvůli semenům, které obsahují, avšak konzumace není vyloučena.

Široké, dlouhé, elegantní listy a rychlý růst dělají z tohoto banánu skvělý doplněk letní terasy!


Jak pěstovat banánovník

  • Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.

  • Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.

  • Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.

  • K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.

  • Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.

Zdroje fotografií:
By Xufanc - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24414859
By Warut Roonguthai - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1867879

Parametry a specifikace

DruhBanánovník