Digitalis purp/náprstník/sm 30619

pošli přes

Náprstník červený - mix (Digitalis purpurea)

Dvouletka vhodná především ke skupinovým výsadbám. Hodí se do trvalkových i letničkových záhonů jako solitéra. Vhodná k řezu. Balení obsahuje 800 semen. Více informací

13 Kč
11 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Digitalis purpurea - mix

Dvouletá nebo vytrvalá bylina, která je 40–100 cm vysoká. Je schopna vyrůst až skoro do dvoumetrové výšky. Má velké květy v odstínech růžové, fialové a bílé.  Pro náprstník jsou typické trubkovité květy rostoucí v hroznu na dlouhém stonku. Kvete od června do července. Volně v přírodě rostou náprstníky v lesích, na pasekách. Náprstníky se v dobrých podmínkách snadno množí samovýsevem nebo obrůstají z přízemní růžice. Vydrží tedy na stanovišti mnoho let. Náprstníky obsahují kardenolidní glykosidy, například digitoxin, které se používají v medicíně k úpravě srdeční činnosti. Nejvíce účinné látky obsahují listy. Při nesprávném dávkování je rostlina jedovatá, až smrtelně. Nepokoušíme se proto o léčebné využití rostliny. Náprstník lze využít v zahradě do přírodních partií, k venkovsky laděným výsadbách či jako solitéru. Hodí se také k řezu.

Jak pěstovat náprstník

  • Rostliny vysazujeme na slunce s dostatkem závlahy nebo do mírného polostínu, kde se vlhkost udržuje sama. Odkvetlé květy postupně odstraňujeme, podpoříme tím kontinuální kvetení. Na podzim odstraňujeme lodyhy rostliny. Je vhodné chránit před mrazy pokrývkou z chvojí.

  • Semena náprstníku vyséváme nejlépe do pařeniště či teplého skleníku v dubnu a květnu. Semena nezasypáváme, klíčí na světle. Vzrostlé sazenice vysazujeme na záhon na podzim ve sponu 50 x 50 cm.

  • Na půdu nejsou náročné. Vyžadují kyselé půdy, dobře propustné.

  • Záhon určený pro náprstníky na jaře dobře zryjeme a zapracujeme do něj dobře vyzrálý kompost či hnůj.

  • Rostliny jsou odolné vůči chorobám a škůdcům.

Parametry a specifikace

Druhnáprstník
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm