Okrasná tráva ( Chionochloa conspicua)

pošli přes

Okrasná tráva ( Chionochloa conspicua)

Okrasná tráva. Má hrubé zelené nebo hnědé listy, které jsou dlouhé až 1 m. Je původem z Nového Zélandu. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Chionochloa conspicua

Okrasná travina původem z Nového Zélandu. Dorůstá výšky až 1,5 m. V létě kvete až 50 cm dlouhými velmi dekorativnmií svěšenými latami v ​​krémové barvě. Vytváří velké trsy, které mají velmi dlouhá stébla. Středně zelené listy, jsou zbarveny červeno-hnědou barvou u špiček. Tato travina vypadá nádherně vysázena ve skalkách spolu s Cordyline, Scleranthus a jinými travinami. Je také vhodná do nádob a drsných otevřených podmínek. Je plně mrazuvzdorná. V záhonech se uplatní také jaké solitéra, vhodná k osázení podél jezírek a nádrží.

Jak pěstovat Chionochlou

  • Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Půdu stále vlhkou, snáší však krátkodobé zamokření či sucho. Pokud přestane být rostlina kompaktní, sestřihneme ji na 1/3 délky, znovu obroste.

  • Semena vysazujeme do speciálního substrátu určeného pro výsev. Doba výsevu je ideální březen-duben. Semena vyseváme 1 cm do hloubky. Umístíme je do teplého skleníku a nebo vyséváme přímo do pařeniště. Důležité je světlé stanoviště a udržování teploty okolo 15 ° C. Vzrostlé rostliny otužujeme a následně vyséváme na stanoviště v druhé polovině května.

  • Dobře propustná půda, na živiny není náročná. Vhodnější jsou písčité půdy.

  • Aplikujeme ve vodě rozpustná hnojiva. Obvykle aplikujeme každé dva týdny v průběhu vegetačního období, nebo podle návodu na štítku. Vhodná jsou univerzální hnojiva jako Cererit, či Kristalon.

  • Všechny zástupci čeledě lipnicovitých trpí převážně houbovými chorobami. Rez travní se vyskytuje v pozdním létě a pozná se podle žlutooranžových nebo červenohnědých práškovitých kupek na listech nebo stéblech trav.

    Plíseň sněžnáse objevuje na podmáčených místech trávníku, které jsou dlouho pokryté sněhovou pokrývkou bez předchozího promrznutí půdy. Pozná se podle mrtvých, vybělených ploch. Proti plísni sněžné či čarodějným kruhům lze nejlépe bojovat prevencí. Ta spočívá ve vyváženém hnojení a intenzivním provzdušňování země.

    Padlí travní (Blumeria graminis) je velmi častým houbovým parazitem zásevů trav a zejména přehoustlých, bujných porostů. Dalším problémem u porostů trav je rez travní. Na padlí jsou účinné přípravky na bazi propiconazolu, tebuconazolu i triadimefonu.

Parametry a specifikace

Druhokrasná