Postupný návod od výsevu pod sklizeň.
Jak bude tvá rostlinka šplhat květináčem,
vždy když bude potřeba, ozvu se co a jak dál.
Zpět k nákupu
Vytvořit objednávkupošli přes
Okrasná tráva. Má dlouhé lesklé listy s bílými květy. Dorůstá do výšky až 1 metr. Mrazuvzdorná. Balení obsahuje 10 semen. Více informací
Dostupny od:
Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč
Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice
Doprava zdarma nad 1500 KčStále zelená okrasná travina, která dorůstá výšky 1 m. Její listy jsou světle zelené. V létě kvete bílými květy, kterými je doslova obsypána. Květy jsou podobné péřovým kláskům. Tato travina vypadá nádherně vysázena ve skalkách spolu s Cordyline, Scleranthus a jinými travinami.
Je také vhodná do nádob a drsných otevřených podmínek. Je plně mrazuvzdorná. V záhonech se uplatní také jaké solitéra, vhodná k osázení podél jezírek a nádrží.
Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Půdu stále vlhkou, snáší však krátkodobé zamokření či sucho. Pokud přestane být rostlina kompaktní, sestřihneme ji na 1/3 délky, znovu obroste.
Semena vysazujeme do speciálního substrátu určeného pro výsev. Doba výsevu je ideální březen-duben. Semena vyseváme 1 cm do hloubky. Umístíme je do teplého skleníku a nebo vyséváme přímo do pařeniště. Důležité je světlé stanoviště a udržování teploty okolo 15 ° C. Vzrostlé rostliny otužujeme a následně vyséváme na stanoviště v druhé polovině května.
Dobře propustná půda, na živiny není náročná.
Aplikujeme ve vodě rozpustná hnojiva. Obvykle aplikujeme každé dva týdny v průběhu vegetačního období, nebo podle návodu na štítku. Vhodná jsou univerzální hnojiva jako Cererit, či Kristalon.
Všechny zástupci čeledě lipnicovitých trpí převážně houbovými chorobami. Rez travní se vyskytuje v pozdním létě a pozná se podle žlutooranžových nebo červenohnědých práškovitých kupek na listech nebo stéblech trav.
Plíseň sněžnáse objevuje na podmáčených místech trávníku, které jsou dlouho pokryté sněhovou pokrývkou bez předchozího promrznutí půdy. Pozná se podle mrtvých, vybělených ploch. Proti plísni sněžné či čarodějným kruhům lze nejlépe bojovat prevencí. Ta spočívá ve vyváženém hnojení a intenzivním provzdušňování země.
Padlí travní (Blumeria graminis) je velmi častým houbovým parazitem zásevů trav a zejména přehoustlých, bujných porostů. Dalším problémem u porostů trav je rez travní. Na padlí jsou účinné přípravky na bazi propiconazolu, tebuconazolu i triadimefonu.
Zdroje fotografií:
By Grapeman4 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18969944
Druh | Okrasná tráva |