Okurek Ruský Cucumis sativus 6 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Okurek OG Bushy (Cucumis sativus) 6 semen

Tahle odrůda pochází z Ruska, typická pro pěstování na předměstí a venkově. Vypěstujte si na zahradě ruské, malé okurky. Kromě toho, že jsou zdravé a lze je konzumovat čerstvé či zavařovat, jsou i výbornou dekorací na podzimní stoly. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 01.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Okurek OG Bushy - Cucumis sativus - 6 semen
 

Cucumis sativus jsou velmi oblíbené mezi zahrádkáři, protože jsou velmi plodné a jejich využití v kuchyni je univerzální. Jejich chuť je jemná a připomíná okurky (v mládí), bez hořkosti některých běžných okurek. Lze je jíst syrové nebo nakládané, či dokonce vařené jako cukety. Okurky jsou stavbou totožné jako naše. Dorůstají délky až 3 m.

Plody mají vejčité a podlouhlé, až 5 cm dlouhé. Zajímavostí je, že Cucumis sativus se používá v lidové medicíně k léčbě onemocnění žaludku.


Jak pěstovat okurky

  • Rostliny vyžadují světlé, teplé stanoviště, které je v závětří. Půdu kolem vzešlých sazenic udržujeme kyprou a čistou. Okurky jsou mělce kořenící, neokopáváme hluboko. Zalévání za slunečního úpalu není vhodné, trpí spálou a perenosporou. Listy musí být na noc suché, a proto je odpolední zálivka zcela nevhodná a zaléváme pouze ráno. Vhodné je okurky vyvazovat k drátům.

  • Semena okurek lze vysévat přímo do záhonu, a to kolem 20. května. Okurky jsou poměrně náchylné na teplotní šoky, proto by neměly teploty padat pod 8°C.

    Další možností je předpěstování, kdy se vyhneme plísni okurkové. Výsev je možno provádět již od poloviny března - dubna. Semena vyséváme do výsevného substrátu po jednom semenu přímo do květináčků nebo sadbovačů. Můžeme předpěstovat za oknem v interiéru či skleníku. Sazenice se předpěstují po dobu 12 – 16 dní a vhodná teplota pro klíčení semen je 15 – 18 °C. Přemokření semenům ani mladým sazeničkám moc nesvědčí, mohly by snadno uhynout. Sazeničky opět umisťujeme na cílové stanoviště až po 20. květnu do sponu 60x20cm. Hloubka výsevu je vždy 1 cm.

  • Vyžadují kvalitní, vyhnojenou, hluboko zpracovanou zem.

  • Stanoviště je dobré před výsadbou vyhnojit dobře uleželým hnojem, případně proleženým kompostem. Ten se nechá takto připravený ještě 2 až 3 týdny slehnout. Během vegetace lze přihnojovat zředěným kravincem s vykvašeným slepičím trusem. Použít lze také umělé hnojivo Cucumin, určené speciálně pro okurky. Aplikovat můžeme také Cererit nebo Floran.

  • Rostliny jsou víceméně odolné proti škůdcům. Mohou je vak napadnout mšice či padlí.

  • Plody dozrávají cca 60 dní od výsevu. Sklízejí se mladé, než se začnou tvořit semena. Nejvhodnějším způsobem je jednu okurku rozříznout. Pokud to jde snadno "jako po másle", jsou okurky připraveny ke sklizni.

Parametry a specifikace

DruhNakládačka