Pepřovec (rostlina: Schinus molle) 6 semen

Pepřovec je tropický strom až 15m vysoký, většinou s ohnutým kmenem. Má převislé větve jako u smuteční vrby. Plody jsou červené, velmi aromatické. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

35 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Schinus molle

Tropický strom až 15m vysoký, který je původem z jižní Ameriky. Většinou má ohnutý kmen, ze kterého při poranění vytéká vonná pryskyřice. Má převislé větve jako u smuteční vrby. Malé zeleno bílé lístky jsou až 20 cm velké. Kvete v latách, které jsou bílé až růžové. Kvete především na jaře. Plody jsou červené, velmi aromatické. Prodávají se pod názvem růžový pepř. Pepřovec vyniká jako solitéra, vhodný je také do skupinové výsadby, ornamentální výsadby. Není mrazuvzdorný.

Jak pěstovat pepřovec

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Rostliny zavlažujeme tehdy, je-li substrát mírně proschlý. Před léto rostlinu můžeme letnit na terase či balkoně. Má rád vyšší vzdušnou vlhkost, je vhodné pepřovec rosit.

  • Semena vyséváme během celého roku. Nejdříve semínka namočíme do vody na dva dny, poté je zasadíme do substrátu 0,5 až 1 cm hluboko. Ideálním substrátem je speciální substrát určený pro výsev a množení. Semenáčky udržujeme na světlém stanovišti a při teplotě okolo 20°C. Jakmile jsou rostliny 3 cm velké, přepikýrujeme je do samostatných květináčů se substrátem pro pěstování.

  • Rostliny snáší všechny typy půd. Jediným požadavkem je, aby byla půda řádně odvodněná.

  • Rostliny v prvním roce vyžadují především hnojení hnojivy bohatými na fosfor. Vzrostlé rostliny přihnojujeme od jara do zimy speciálním vodorozpustným hnojivem ve formě zálivky. V tomto případě jsou vhodnější hnojiva bohatá na N.

  • Choroby a škůdci na pepřovci jsou velmi málo nebo vzácně.

Parametry a specifikace

Druhpepřovec