Pepřovec (Schinus molle) 6 semen

Pepřovec je tropický strom až 15m vysoký, většinou s ohnutým kmenem. Má převislé větve jako u smuteční vrby. Plody jsou červené, velmi aromatické. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 20.08

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Pepřovec - Schinus molle - 6 semen

Tropický strom až 15m vysoký, který je původem z jižní Ameriky. Většinou má ohnutý kmen, ze kterého při poranění vytéká vonná pryskyřice. Má převislé větve jako u smuteční vrby.

Malé zeleno bílé lístky jsou až 20 cm velké. Kvete v latách, které jsou bílé až růžové. Kvete především na jaře. Plody jsou červené, velmi aromatické. Prodávají se pod názvem růžový pepř. Pepřovec vyniká jako solitéra, vhodný je také do skupinové výsadby, ornamentální výsadby. Není mrazuvzdorný.


Jak pěstovat pepřovec

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Rostliny zavlažujeme tehdy, je-li substrát mírně proschlý. Před léto rostlinu můžeme letnit na terase či balkoně. Má rád vyšší vzdušnou vlhkost, je vhodné pepřovec rosit.

  • Semena vyséváme během celého roku. Nejdříve semínka namočíme do vody na dva dny, poté je zasadíme do substrátu 0,5 až 1 cm hluboko. Ideálním substrátem je speciální substrát určený pro výsev a množení. Semenáčky udržujeme na světlém stanovišti a při teplotě okolo 20°C. Jakmile jsou rostliny 3 cm velké, přepikýrujeme je do samostatných květináčů se substrátem pro pěstování.

  • Rostliny snáší všechny typy půd. Jediným požadavkem je, aby byla půda řádně odvodněná.

  • Rostliny v prvním roce vyžadují především hnojení hnojivy bohatými na fosfor. Vzrostlé rostliny přihnojujeme od jara do zimy speciálním vodorozpustným hnojivem ve formě zálivky. V tomto případě jsou vhodnější hnojiva bohatá na N.

  • Choroby a škůdci jsou velmi málo nebo vzácně.
Zdroje fotografií:
By Squeezeweasel at en.wikipedia - Liz Upton, own work.Transferred from en.wikipedia to Commons by User:Quadell using CommonsHelper., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16454686

Parametry a specifikace

DruhPepřovec