Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) 3 semena

Ginkgo Biloba neboli Jinan dvoulaločný je žijící fosílií ve světě rostlin. Obsažené látky zlepšují prokrvování a celkovou revitalizaci organismu. Je opravdu nenáročný na pěstování, v zahradě velmi dekorativní. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 03.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba - 3 semena

Tento jehličnatý strom se dožívá až 2000 let. U nás dorůstá výšky 20 – 25 metrů.

Je krásný kuželovitý, světlejší, s opadavými listy. Na větvích jsou svazečky vějířovitých, většinou dvoulaločných, listů, které se na podzim barví žlutě a opadávají. Jako ovocný strom se jinan dvoulaločný pěstoval od nepaměti v Číně a Japonsku. Vyznavači různých náboženských sekt ho vysazovali v okolí chrámů a svatyň jako strom posvátný.

Listy působí léčivě zvláště na krevní oběh - prokrvení nejjemnějších cév studených nohou a rukou, také na prokrvení mozku – proti skleróze. Je také velmi účinný při léčbě plicních chorob, zánětu průdušek, při kašli se zvýšenou tvorbou hlenu, astmatu, ale také při pohlavně přenosné kapavce. Oprané listy, konzervované v alkoholu, se používají k léčbě křečových žil a popálenin.

Na pěstování je nenáročný. Spokojí se s jakoukoli zahradní půdou, vzrostlé stromky snášejí sucho. V zahradě vynikne vysázený před tmavými jehličnany.


Jak pěstovat jinan 

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Rostlina je mrazuvzdorná. Výsadba sazenic jínanu se provádí na jaře. Tento strom nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pro pěstování. Občasná zálivka. Odolný i proti suchu.

  • Semena se vysévají do studeného pařeniště nebo skleníku. Semena opatrně vyloupneme z jejich obalu. Omytá vložíme do písku. Přes zimu by se měli semena nechat klíčit v teplotě 2-5 °C. Na jaře vyklíčená semena umístíme do hlinitopísčité propustné hlíny. Za 1-2 měsíce by měli vyrůst sazeničky.

  • Vyžaduje lehčí půdy, dobře propustné a zásobené živinami. pH by mělo být mírně kyselé.

  • Hnojení není nutné.

  • Ginkgo netrpí nemocemi a není ohrožováno škůdci.

  • Listy sklízíme na podzim, kdy začínají žloutnout.

Parametry a specifikace

DruhJinan
Druh exotických rostlinUžitkové, Okrasné, Mrazuvzdorné, Listnaté stromy, Bylinky a léčivky
Výška vzrůstuVelké stromy, Středně velké stromy, Gigantické stromy
PěstováníVenku, Ve stínu, Na slunci
Vhodné proPokročilé
Od A do ZJ