Ředkev japonská - Japonská obří - semena 1 g

pošli přes

Seva Seed / Moravia zahradní potřeby

Ředkev japonská - Japonská obří - semena 1 g

Ředkvička, která je velmi chutná, tvarově kompaktní. Konzumuje se přímo. Japonská ředkev je dobře odolná vůči chorobám. Dužnina je bílá. Balení obsahuje 1g osiva. Více informací

13 Kč
11 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 28.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na místě expedice Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Raphanus sativus - Japonská obří

Tato starobylá rostlina je jednoletá či dvouletá rostlina. Dorůstá 50 cm. Rostlina se pěstuje pro zdužnatělý kořen nejrůznějších tvarů a barev. Může být černý, bílý či hnědý. Ředkve obsahují v kořenech víc vody, sacharidů a vlákniny než ředkvičky. Kořen je bohatým zdrojem hořčíku, draslíku vápníku a síry. Rostlina má významné dietetické účinky a pálivější chuť. Má mnoho vitamínů, povzbuzuje trávení. Hořčičné oleje obsažené v kořeni mají antibakteriální účinky, zbavují žaludek a střeva patologických a plísňových napadení a odstraňují průjmy a nadýmání. Ředkev lze konzumovat syrovou v celku nebo ji nastrouhat, osolit, či pokapat olejem nebo citronem a nechat rozležet. Je dobrá také jako teplá příloha, mladé listy se zase zpracovávají jako špenát.

Jak pěstovat ředkve

 • Rostliny jsou ideální do chladnějších oblastí. Abychom zabránili praskání kořene, je vhodné zálivkou omezit kolísání půdní velikosti. Během vegetace zbavujeme záhony plevelů a opatrně je okopáváme. Zálivku vyžaduje ředkev pravidelnou. Půda by neměla nikdy vyschnout. Stanoviště slunné.

 • Jarní odrůdy vyséváme v březnu a dubnu na záhon do sponu 30×10 cm. Sklízet lze již na konci května.

  Letní odrůdy vyséváme na přelomu dubna a května do sponu 30×15 cm. Sklízet je možné v červnu nebo v červenci.

  Zimní odrůdy vyséváme do sponu 30×20 cm na přelomu června a července. Sklízet je možné na přelomu října a listopadu.

  Semena vyséváme do hloubky 2 cm.

 • Pro pěstování ředkví je vhodná propustná, lehčí až středně těžká, hluboce propracovaná půda, která je bohatá na humus a má dostatek půdní vláhy.

 • Ředkve nehnojíme chlévským hnojem. Kumulovaly by v sobě dusičnany, které jsou nebezpečné pro lidský organismus. Ředkve během vegetace nehnojíme. Je vhodné je zařadit jako předplodinu.

 • V přehuštěných výsevech hrozí napadení houbovitou chorobou krčků semenáčků známou jako padání klíčních rostlin. Napadený krček hnědne a rostlinky odumírají. Výsev zakládáme řídký a udržujeme jen mírnou vlhkost.

  S nepravidelnou závlahou souvisí praskání bulviček, které se rozvíjí například při deštích po delší době sucha.

  Květilky, jejíž larvy tvoří chodbičky v hlavách kořenů jsou významným škůdcem ředkviček. Netkaná textilie zabrání muškám květilek v nakladení vajíček na kořenové krčky ředkví. Z chemické ochrany je vhodné použít Sumithion Super. Pravidelná závlaha rovněž zabraňuje napadení dřepčíky, kteří okusují listy.

 • Ředkve sklízíme dle potřeby, když jsou zralé. Sklizeň se řídí podle odrůdy.

Parametry a specifikace

Druhředkev
Měsíc výsevuČervenec