Kávovník arabský - semínka rostliny 5 ks

Nenáročný na klima i světlo. Keř až menší strom s velkými listy a drobnými bílými květy. Kávovník je stínomilná rostlina ideální pro pěstování i v tmavších bytech. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

57 Kč
50 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 27.08

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Coffea arabica

Ve své domovině dorůstá výšky cca 5 m, v bytových podmínkách okolo 1,5 m. Má lesklé, tmavě zelené listy, které jsou na okrajích zvlněné. Kvete malými bílými kvítky, které jemně voní. Z květů uzrávají červené plody, ve kterých jsou semena. Kávovník je nenáročná rostlina, kterou můžete pěstovat v domácích podmínkách. Někdy kvete i vícekrát během roku.

Jak pěstovat kávovník

  • Rostlinu pěstujeme celoročně v bytě s rozmezím teplot od 18 - 25°C na místě s rozptýleným světlem, nejlépe poblíž okna. Snáší suchý vzduch, nemá však rád průvan a přímé světlo ho spálí. Kávovníky jsou citlivé na přeschnutí, proto rostliny pravidelně zaléváme, ale nepřemokřujeme. V létě sneáší zálivku větší, kterou v zimě trochu omezíme. Záleváme odstátou, měkkou vodou. Starší rostliny je možné zakrátit a delší větve zaštipovat, aby se koruna zahustila.

  • Semena vyséváme do speciálního substrátu určeného rpo výsev. Zasypeme je substrátem. Nádobu přikryjeme fólií, abychom zajistili dostatek tepla. Optimální je stabilní teplota pohybující se okolo 25–28°C. Semena klíčí 2–3 týdny. Ve fázi dvou lístků rostliny rozsadíme do samostatných květináčů.

  • Vhodná je propustná zahradní půda, bohatá na živiny. Rostliny sázíme do zahradního substrátu (rašelina + humus + písek) s pH kolem 4-5. Nádoba by měla být opatřena na dně drenáží.

  • Během vegetace 1x za 14 dnů aplikujeme nejlépe tekutá hnojiva. Vhodné je hnojivo pro pokojové rostliny okrasné listem.

  • Kávovník trpí obdobnými škůdci jako citrusy,ale v menší míře. Suchý vzduch může způsobit objevení puklic nebo mšic. Ošetřujeme speciálními přípravky. Změny v barvě listů, hnědnutí, popř. zasychání může mít původ v nedostatku živin nebo zálivce.

Parametry a specifikace

Druh kávovník

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat kávovník

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.