Limonka chobotnatá -Safír - semena 0,2 g

Nádherná letnička vhodná k řezu a sušení. Její květy usušené vydrží až 1 rok. Hodí se do venkovských zahrad. Dorůstá výšky 60 cm. Balení obsahuje 2g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Limonium sinnuatum - Safír

Pochází se severní Afriky, některé druhy ze Středomoří. Tvoří růžice hluboce vykrajovaných, chlupatý a úzkých listů. Z přízemní růžice listů vyrůstá stvol, který se může větvit. Na konci stvoluse objevují od července do srpna květy jako z papíru. Jsou v mnoha barvách, od bílé a žluté přes růžovou a fialovou až k modré. Některé limonky jsou letničky, jiné se řadí mezi trvalky. Například L. sinuatum (limonka chobotnatá) a L. bonduellei (limonka Bonduellova) jsou letničky. L. latifolium (limonka širokolistá) a L. tataricum patří mezi trvalky. Jsou proto velice oblíbené při aranžování nejrůznějších suchých vazeb. Velmi hojně se používají do zahrad s venkovskou tématikou.

Jak pěstovat limonky

  • Vyžaduje slunné stanoviště, chráněné před deštěm. Dobře propustnou půdu. Snáší sucho.

  • Semena vyséváme od února do dubna do speciálního substrátu určeného pro výsev. Při teplotě 18° C klíčí cca 1 týden. Na konečné stanoviště rostliny umístíme od poloviny května.

  • Vhodná je hlinitá vápenitá půda s dostatkem živin, která je dobře propustná.

  • Rostliny prospívají i v chudé půdě, hnojení není nutné. Přihnojovat můžeme, vhodná jsou vodorozpustná hnojiva určená pro kvetoucí rostliny. Přihnojení je vhodné uskutečňovat 1x za 3 týdny.

  • Rostlina je náchylná na napadení plísní. Proto ji nepřeléváme a urdžujeme půdu spíše sušší.

  • K sušení sbíráme stvoly s květem nejlépe během srpna, za suchého počasí. Následně je sušíme v suchu, mírném průvanu a temnu či stínu, zavěšené květem dolů.

Parametry a specifikace

Druh limonka
Měsíc výsevu Květen