Nestařec Mexický - Směs barev - semena 0,2 g

Letnička keříkovitého vzrůstu. Vhodná na obruhy, do skupinových výsadeb i do truhlíku. Nenáročná na pěstování. Kvete neúnavně celé léto až do zámrazu. Balení obsahuje 0,2g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ageratum houstonianum - směs barev

Letnička pocházející z Jižní Ameriky, z Mexika, kde roste jako trvalka. Pěstují se druhy vhodné k řezu, které jsou vysoké 40 – 60 cm nebo nízké druhy vysoké 15 – 25 cm. Nízké druhy jsou bohatě větvené, zatímco vysoké druhy vhodné k řezu rostou vzpřímeně. Kvete v odstínech modré a růžové i bílé. Kvete od června až do prvních mrazů. Vysoké odrůdy jsou vhodné k řezu nebo do skupin letniček. Nízké kultivary se vysazují do nádob a na skalky, nebo jako lemy záhonů. Druhy k řezu ve váze vydrží až jeden týden. Kvete neúnavně. Hodí se také pro ornamentální výsadby. Semena lze sesbírat a vysazovat tak nestařec opakovaně.

Jak pěstovat nestařec

  • Nestařec vyžaduje slunné stanoviště. V polostínu se rostliny vytahují a nekvetou. Během růstu odstraňujeme odkvetlé květy, rostlinu zaštipujeme. Začtipováním udržujeme kompaktní tvar rostliny. Pokud přestane kvést, je možné ji eříznout hluboko, znovu obroste a bude bohatě kvést. Na zálivku nenáročná, snáší sucho.

  • Semena vyséváme v únoru a březnu do pařeniště. Lehce zasypeme. Klíčí při 15–18°C. Zeminu pro výsev udržujeme stále vlhkou. Na stanoviště rostlinu vysazujeme až koncem května, po zmrzlých.

  • Vyžaduje půdy výživné, humózní.

  • V létě rostliny přihnojujeme, každých 14 dní ve formě zálivky, plným hnojivem, které je rozpustné ve vodě. Vhodná jsou hnojiva pro balkonové rostliny, Cererit, Kristalon.

  • Rostliny jsou velice choulostivé na vítr, déšť a mráz. Na škůdce a choroby netrpí, pokud se vyskytnou, jedná se o běžné škůdce a choroby letniček - mšice, padlí. Ošetřujeme běžně dostupnými přípravky.

Parametry a specifikace

Druhnestařec
Měsíc výsevuDuben, Únor