Okrasné tykvičky - semena 3 g

Okrasné dýně jsou skvělým doplňkem pro sváteční stoly a podzimní aranžmá jako krásná dekorace. Pěstujte si tyto krásné nenáročné dýně i u Vás doma! Pěstovat se dají i v nádobách! Balení obsahuje 3g osiva. Více informací

minimální množství je 10 kusů

15 Kč
13 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 27.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na místě expedice Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Cucurbita pepo

Pochází ze střední Ameriky. Všechny druhy tohoto rodu jsou bujně rostoucí, jednoleté rostliny. Existuje několik druhů tykví a každý z nich má několik desítek až stovek odrůd rozličných velikostí, tvarů a barev. Květy jsou pětičetné, velké a jasně žluté. Okrasné dýně lze pěstovat na záhonu, kde se plazí jako půdopokryvné rostliny. Růst mohou i na oporách. Okrasné dýně lze pěstovat i ve větších nádobách, na zahradě i balkóně. Jejich zářivé barvy, zajímavé vzory a půvabné tvary z nich činí krásné dokorativní objekty. K aranžování používáme zcela vyschlé, zvonivé plody.

Jak pěstovat dýně

  • Dýně a tykve vyžadují bohatou půdu a hodně slunce a tepla. Dokážou růst přímo na čistém kompostu. Nepotřebují příliš zavlažovat. Rostlinám musíme zajistit dostatek prostoru pro jejich růst. Během vegetace záhon odplevelujeme, dokud rostliny nevytvoří souvislý porost.

  • Semena se vysévají od poloviny května. Doporučujeme přímý výsev do hnízd, ve sponu 2x0,5–1 m dle vzrůstnosti odrůdy.

  • Vyžadují proto propustnou půdu s dostatkem humusu a bohatou na živiny.

  • Vhodné je organické hnojení chlévskou mrvou nebo dobře rozloženým kompostem. Pěstovat dýně můžeme i na kompostu.

  • Dýně jsou odolné chorobám a škůdcům, přesto se může objevit padlí okurkové. Především při zalévání na listy. Vyhýbáme se proto zamokření listů. V případě napadení ošetřujeme Kuprikolem.

  • Okrasné dýně lze sklízet v září i říjnu. Měly by být dobře vyzrálé. Nedostatečně zralé plody mohou začít hnít. Slupka zralých plodů je velmi tvrdá, již se neleskne, a na stonku se tvoří malé suché praskliny a postupně zasychá. Následně je necháme doschnout na sluníčku. Zajistíme, aby na dýně nepršelo. Dýně schnou cca týden.

Parametry a specifikace

Druhokrasné
Měsíc výsevuKvěten

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat dýně

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.