Picea glauca/smrk pichlavý/

pošli přes

Smrk pichlavý

Velmi oblíbený druh smrku do každé zahrady. Odolává nepříznivým podmínkám a znečištěnému ovzduší. Jehlice mají nádhernou sivou barvu. Více informací

28 Kč
25 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Picea glauca

Známe více jak 50 druhů smrků od mohutných stromů po zakrslé druhy. Tvar mohou mít kuželovitý, široce rozprostřený, polštářovitý, kulovitý, sloupovitý atd. Jejich kořenový systém je bohužel mělký, proto jsou náchylné k vyvrácení. Tvoří tuhé jehlice, které jsou většinou ostře špičaté. Smrky jsou odolné vůči zhoršeným pěstebním podmínkám. Snáší přemokření či delší období sucha. 

Dorůstá výšky max 20 m. Barva jehlic je modrozelená. 

  • Preferuje světlé stanoviště, vlhké půdy s dobrým odvodněním. Žádná tolerance k stínu. Vzrostlé stromy tolerují suché půdní podmínky.

  • Provádíme jarní výsev ve studeném pařeništi do substrátu smíchaného ze zahradní zeminy, rašeliny a štěrku v poměru 2:2:1. Pro větší jistotu, necháme semena asi měsíc před výsevem stratifikovat. Před výsevem je namočme na 24 hodin do odražené vody.

  • Smrky nejsou náročné na půdu.

  • Můžeme použít speciální hnojiva pro jehličnany. Dávkování a aplikace provádíme podle návodu na obalu.

  • Obaleč prýtový. Jeho housenky nejdříve ožírají jehlice a následně se zavrtávají do postranních pupenů, v nichž přezimují. Vhodnou ochranou jsou postřiky proti housenkám.

    Ploskohřbetka sazenicová vytváří na koncových pupenech mnoho kukel. Ty jsou viditelné pouhým okem. Podlouhlé a hnědé. Ošetreni se provádí manuálním odstraněním viditelných kukel a následně postřikem. Vhodné je použít např. Decis Mega či karate Zeon.

Parametry a specifikace

Druhsmrk
Vytrvalostvytrvalá
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm