Pinus uncinata/borovice blatka $$$

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Borovice blatka

Borovice jsou stále více oblíbenější v českých zahradách. Vypěstuj si tu svojí přímo od semínka! Co třeba borovici blatku? Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 04.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Pinus rotundata

Existuje více než 100 druhů rostoucích v Africe, Asii, Evropě a Severní Americe. U nás je původní B. lesní (největší), B. blatka a B. kleč. Patří mezi stálezelené stromy, méně často keře. Větve jsou pravidelné přeslenité. Hodí se do skalek a smíšených výsadeb.

  • Preferuje světlé stanoviště, vlhké půdy s dobrým odvodněním. Žádná tolerance k stínu. Vzrostlé stromy tolerují suché půdní podmínky.

  • Provádíme jarní výsev ve studeném pařeništi do substrátu smíchaného ze zahradní zeminy, rašeliny a štěrku v poměru 2:2:1. Pro větší jistotu, necháme semena asi měsíc před výsevem stratifikovat. Před výsevem je namočme na 24 hodin do odražené vody.

  • Vhodné jsou polohy s písčitou kyselejší a humózní půdou.

  • Můžeme použít speciální hnojiva pro jehličnany. Dávkování a aplikace provádíme podle návodu na obalu.

  • Jehličí dříve krásně zelených borovic žloutne, hnědne a předčasně opadává. Poškození způsobuje parazitická houba sypavka borová. Sypavkou trpí především borovice lesní, vyskytuje se však i na dalších dvoujehličkových borovicích. Rozvoj choroby podporuje zvýšená vlhkost prostředí. Na ochranu se doporučuje používat fungicidní postřiky ve čtrnáctidenních intervalech od poloviny července do října.

    Obaleč prýtový. Jeho housenky nejdříve ožírají jehlice a následně se zavrtávají do postranních pupenů, v nichž přezimují. Vhodnou ochranou jsou postřiky proti housenkám.

    Ploskohřbetka sazenicová vytváří na koncových pupenech mnoho kukel. Ty jsou viditelné pouhým okem. Podlouhlé a hnědé. Ošetreni se provádí manuálním odstraněním viditelných kukel a následně postřikem. Vhodné je použít např. Decis Mega či karate Zeon.

Parametry a specifikace

Vytrvalostvytrvalá
Druhborovice
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-