Platycodon grand/boubelík/mo

pošli přes

Platycodon grand boubelík modrý

Nenáročná trvalka jejíž květy připomínají zvonky. Jsou až 8 cm velké. Hodí se do smíšených výsadeb. Je plně mrazuvzdorná. Balení obsahuje 65 semen. Více informací

29 Kč
24 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 02.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Platycodon grandiflora

Tato trvalka patří do čeledi Campanulaceae – zvonkovité. Má nádherné velké květy a pochází z východní Asie. Dorůstá výšky okolo 50 cm, v dospělosti až 80 cm. Listy má tenké, zelené až modrozelené a raší pozdě. Květy jsou pěticípé, velké až 8 cm. Kvete koncem června, během července a v srpnu, květy se objevují na asi 25 cm dlouhém stonku.

Hodí se do trvalkových skupin, suchých zídek nebo samostatně do koberce nízkých trvalek, kde se může uplatnit krása jednotlivých poupat a květů. Lze ji použít i do skupinových výsadeb s okrasnými nižšími trávami se šaterem (Gypsophila), rozchodníkem (Sedum spectabile) apod. Je nenáročný na pěstování.

Boubelík je také léčivá rostlina. Užívá se při zánětech průdušek a plic, při zánětu v krku, abscesech a bolestech břicha. Také při chřipkách a kašli, zahlenění, bolestech v krku, při tlaku na hrudi a také při spalničkách a při vykašlávání krve.

Jak pěstovat boubelík

  • Vyžaduje slunné staoviště, snese mírný polostín. Nesnáší přesazování. Půda, ve které je pěstována by neměla nikdy vyschnout, dbáme tedy na pravidelnou zálivku.

  • Výsev semen provádíme od poloviny března až května. Lze je vysazovat do pařeniště a předpěstovat je, či je vysazovat přímo na stanoviště.

  • Vyžaduje propustnou, výživnou, písčitou půdu.

  • Rostlinu není třeba přihnojovat.

  • Škůdci se na rostlině vyskytují zřídka.

Parametry a specifikace

Druhhoubeník
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm