Portafiltery  (11 produktů)

Milujete espresso, latté nebo cappuccino a jste majitelem pákového kávovaru? Pokud ano, zde si vyberete z širokého sortimentu portafilterů s jednou výpustí nebo se dvěma výpustmi či tunel pro správné dávkování kávy. K portafilteru si pořiďte i čerstvou zrnkovou kávumlýnek na kávu pro nejlepší aroma a chuť čerstvě namleté kávy, čistič kávovarů, filtrační systém a svůj oblíbený hrneček. Užijte si ten okouzlující rituál, který s pitím lahodné kávy zažijete! Jak si vybrat portafilter a k čemu slouží?

K čemu slouží portafilter a jak si vybrat?

Portafiltery jsou nedílnou součástí každého pákového kávovaru. Pro tvorbu jednoho espressa se výborně hodí páka s jednou výpustí. Tento portafilter je výborným řešením pro domácnosti, kde si vystačí s jedním hrnečkem kávy. Pro kavárny, restaurace, hotely a jiné gastro zařízení jsou vhodnější páky s dvěma výpustmi. K dispozici budete mít totiž dvě espressa najednou. V případě silného provozu a velkého množství uvařené kávy je vhodné pro rychlejší odbavení hostů zvolit kávovar s více pákami, kdy jste schopni uvařit více káv najednou a mít výborný základ například pro lattécappuccino a další kávové nápoje. 

Jak správně na tampování kávy v portafilteru?

Nejprve je potřeba rovnoměrně rozložit namletou kávu v portafilteru. K tomu vám výborně poslouží distributor kávy. Poté si vezmete tamper a kávu tamperem musíte rovnoměrně stlačovat, aby výsledná chuť kávy byla co nejlepší a extrakce byla dokonalá!