Ústní hygiena 

Ústní hygiena nespočívá jen v tom, že si zakoupíte designový kartáček, zubní pastu a možná si ráno nebo večer vzpomenete, že byste ji mohli provést. Správnou péčí o ústní dutinu se tak předchází vážným problémům, které by vás mohly potkat. Ústní hygiena je tudíž nesmírně důležitá a čím dříve si osvojíte pravidelné návyky, tím více budete vytvářet ideální prostředí pro zdravý růst zubů i dásní. Rozhodující je rovněž i samotný zubní kartáček, který má mnoho různých podob. Zaměřit byste se měli na další velmi důležitý produkt, bez kterého se těžko obejdete. Jak jistě tušíte na řadě je zubní pasta. I v tomto případě vás může zaskočit poměrně bohatá nabídka na trhu, nicméně, určitě se vyplatí podívat na její složení. Přírodní složení bude rozhodně správnější volbou. Jak správně pečovat o ústa i chrup a vyhnout se paradontóze?

 

 

 

 

Jak správně pečovat o ústa a chrup?

Ústní hygienu se vyplatí nepodceňovat. Pořiďte si nejenom kvalitní zubní kartáček s pastou, ale také další doplňkové pomůcky pro dokonalé vyčištění chrupu

Pravidelná a důsledná ústní hygiena je základním krokem ke zdravým zubům a dásním. Základními produkty k té správné péči je kvalitní kartáček na zuby s jemnými vlákny šetrnými k dásním. Štětiny by zároveň měly být rovně zastřižené. Vyberte si také vhodnou pastu. Zubní pasta váš chrup nejen vyčistí, ale také ho posílí a ochrání před vznikem zubního kazu. Tím by ovšem ústní hygiena neměla končit, ale naopak začínat.

Po vyčištění chrupu běžným zubním kartáčkem by měla následovat ještě doplňková péče v podobě efektivního vyčištění mezizubních prostor, kde se mohou usazovat zbytky jídel a vytvářet tak zubní kámen nebo později i kaz. O účinné vyčištění těchto těžce dostupných míst se postará zubní nit. Nejlepší práci ale odvede mezizubní kartáček, který má v oblasti čištění chrupu velký význam. Dokáže mezizubní prostory, do kterých se běžný kartáček těžko dostává, efektivně zbavit plaku a zabránit tak vzniku kazu.

 

Jak správně pečovat o mezizubní prostory a vyhnout se tak paradontóze?

Už jste slyšeli o tom, že existuje mezizubní kartáček? Pokud ještě ne, tak si ho rozhodně musíte pořídit. Jeho úkol je jasný, zaměřuje se na prostory, na které je bohužel klasický kartáček na zuby příliš krátký. Krásně se s ním vyčistí mezizubní prostory a tím odstraní zubní plak, který později přechází v zubní kámen. Je možné použít stejným způsobem i zubní nit, která se dostane do všech malinkých mezírek mezi zuby.