Puja venusta (Puya venusta) 7 semen

Puja venusta je jedinečně krásná exotická rostlina i květina původem z Čile, kde roste na skalnatých pobřežních oblastech. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 30.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Puja venusta - Puya venusta - 7 semen

Puja je rostlina patřící do čeledi bromélií. Jako bromélie se označují všechny rostliny, které se botanicky řadí do čeledi Bromeliaceae, kam se řadí i puja. Bromélie pocházejí výhradně z amerického kontinentu. Vyskytují se od jižní části USA až po jižní oblasti Argentiny. Do první patří takzvané pozemní, čili terestrické druhy. Jsou to ty, které rostou na zemi jako většina nám známých rostlin. Druhou skupinu tvoří takzvané epifytické bromélie, které rostou obvykle v korunách vysokých stromů, případně na skalách a prudkých svazích.

Puja venusta je jedinečnou, krásnou a vzácnou rostlinou původem z Chile. Roste na skalnatých pobřežních oblastech. Jedná se o mnoholetou květinu s krásnými jasně fialovými květy. 

V našich podmínkách je ideální do vnitřních prostor, kde se jí daří, jelikož má ráda teplo. Přes léto ji můžete dát do žardinek na terasu nebo do zahrad. Je to opravdu atraktivní doplněk.


Jak pěstovat puju

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Snese sucho. Zálivka pravidelná, ale mírná. Zaléváme až po vyschnutí substrátu. Rostliny chráníme před deštěm. Přes zimu udržujeme rostliny v suchu a chladnějším místě. Přes léto rostliny můžeme pěstovat na terase.

  • Semena vyséváme do směsi rašeliny a písku s dobrou drenáží. Nezasypáváme je, klíčí na světle. Semena lépe klíčí při teplotě 20 ° C a více stupňů. Půdu udržujeme stále vlhkou. Vhodné je výsevní misku přikrýt igelitovým sáčkem, k udržení vlhkosti. Semena udržujeme na světle. Klíčení nastává obvykle během 10 dnů až 3 týdnů, ale může často trvat déle. První 3 měsíce vzrostlé sazeničky postupně otužujeme a chráníme před přímým slunečním zářením.

  • Puje pěstujeme ve stejném substrátu jako kaktusy. Vhodná je směs rašeliny, písku a perlitu s dobrým odvodněním např. ze stěrku na dně nádoby. Vhodné je použít i speciální substrát pro kaktusy.

  • Rostliny přihnojujeme pomalu rozpustným hnojivem každé 2-3 měsíce. Můžeme také přihnojovat ve formě zálivky 1 za měsíc. Vhodné je použít speciální hnojivo na kaktusy.

  • Rostliny pěstované ve skleníku mohou trpět mšicemi, molicemi či třásněnkami. Napadené rostliny ošetřujeme insekticidy. Přelití pro rostliny může být smrtelné.



Zdroj fotografií:
By Mar del Sur - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14758750
By Marjorie Apel - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8439641
By Daderot - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10657883

Parametry a specifikace

DruhPuja