Puja mirabilis (Puya mirabilis) 7 semen

Puya mirabilis je rostlina vhodná pro malé zahrady. Dosahuje výšky až 1,5 metru. Má poměrně silné bílé listy a velké květy. Rostlina se vyskytuje v Bolívii a Argentině. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 28.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Puja mirabilis - Puya mirabilis - 7 semen

Puja je rostlina patřící do čeledi bromélií. Jako bromélie se označují všechny rostliny, které se botanicky řadí do čeledi Bromeliaceae, kam se řadí i puja. Bromélie pocházejí výhradně z amerického kontinentu. Vyskytují se od jižní části USA až po jižní oblasti Argentiny. Do první patří takzvané pozemní, čili terestrické druhy. Jsou to ty, které rostou na zemi jako většina nám známých rostlin. Druhou skupinu tvoří takzvané epifytické bromélie, které rostou obvykle v korunách vysokých stromů, případně na skalách a prudkých svazích.

Puja mirabilis je rostlina vhodná pro malé zahrady. Dorůstá do výšky okolo 150 cm, její listy jsou bílé a silné, navíc se pyšní velkými květy. Rostlina se vyskytuje především v Bolívii a Argentině.


Jak pěstovat puju

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Snese sucho. Zálivka pravidelná, ale mírná. Zaléváme až po vyschnutí substrátu. Rostliny chráníme před deštěm. Přes zimu udržujeme rostliny v suchu a chladnějším místě. Přes léto rostliny můžeme pěstovat na terase.

  • Semena vyséváme do směsi rašeliny a písku s dobrou drenáží. Nezasypáváme je, klíčí na světle. Semena lépe klíčí při teplotě 20 ° C a více stupňů. Půdu udržujeme stále vlhkou. Vhodné je výsevní misku přikrýt igelitovým sáčkem, k udržení vlhkosti. Semena udržujeme na světle. Klíčení nastává obvykle během 10 dnů až 3 týdnů, ale může často trvat déle. První 3 měsíce vzrostlé sazeničky postupně otužujeme a chráníme před přímým slunečním zářením.

  • Puje pěstujeme ve stejném substrátu jako kaktusy. Vhodná je směs rašeliny, písku a perlitu s dobrým odvodněním např. ze stěrku na dně nádoby. Vhodné je použít i speciální substrát pro kaktusy.

  • Rostliny přihnojujeme pomalu rozpustným hnojivem každé 2-3 měsíce. Můžeme také přihnojovat ve formě zálivky 1 za měsíc. Vhodné je použít speciální hnojivo na kaktusy.

  • Rostliny pěstované ve skleníku mohou trpět mšicemi, molicemi či třásněnkami. Napadené rostliny ošetřujeme insekticidy. Přelití pro rostliny může být smrtelné.
Zdroje fotografií:
By Forest & Kim Starr, CC BY 3.0 us, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71865043
By Bocabroms - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11273671

Parametry a specifikace

DruhPuja