Řepa Burpee's Golden - zlatá (Beta vulgaris ) cca 20 semen

pošli přes

Řepa Burpee's Golden - zlatá (Beta vulgaris) 20 semen

Řepa, která nebarví! Kořeny jsou oranžovo-žluté a při vaření se bulvy zbarvují na žlutou barvu. Řepu můžete využít v kuchyni v mnoha ohledech - je velmi dobrá na pomazánky, kompoty, carpacio! Balení obsahuje 20 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Řepa Burpee's Golden (zlatá) - Beta vulgaris

Pochází ze Středomoří a byla vyšlechtěna ze středomořské divoké řepy. Konzumní částí je kořen. V prvním roce vytváří růžici listů s červenými žilkami. Pokud bude vystavena jarovizačním teplotám 5–7°C, vytvoří druhým rokem až 75 cm vysoký stonek s latou drobných žlutozelených květů. Existuje několik druhů řepy. Pěstovat můžeme řepu červenou, ale také cukrovou, krmnou a salátovou.

Řepa obsahuje řadu vitamínů a minerálů, železo nebo draslík. Podporuje růst tkání, má dobrý vliv na těhotenství, kardiovaskulární systém a celkovou imunitu organismu. Zároveň má detoxikační účinky, čímž může hrát důležitou roli při shazování nadbytečných kil. Červená řepa má nejvyšší obsah železa a mědi ze všech známých druhů zelenin, poměrně velké množství zinku, jódu a manganu a dalších stopových prvků. Navíc listy řepy lze zpracovávat stejně jako špenát!Jak pěstovat červenou řepu

 • Vyžaduje světlé stanoviště, snáší slunce. Nutná je otpimálně vlhká půda. Za sucha neroste dobře. Během vegetace půdu kypříme a odplevelujeme.

 • Semena vysazujeme přímo na trvalé stanoviště od dubna do června. Vyséváme je do hloubky 3 cm, v řádku 3 cm od sebe, do řádků vzdálených 30 cm. Klíčí při teplotě 10 ° C asi 10 dny. Po vzejití třeba ihned zrýt a vyjednotiť na 6 -8 cm.

 • Nejlepší půda pro pěstování by měla být živná a humózní s optimálním mírně zásaditým pH. Snáší ale téměř všechny druhy půd.

 • Nehnojíme nikdy chlévským hnojem. Vždy používáme dobře rozložený, humózní kompost, který rozhodíme před výsevem v dávce 3 -5 kg na 1 m2. Během vegetace přihnojujeme dávkou Cereritem nebo NPK asi 2 týdny před zasetím (100 -150 g na 1 m2).

 • Řepu napadá řada škůdců. Mezi ty nejzávažnější patří háďátko řepné. Důsledkem sání háďátek je rostlina růstově menší, listy jsou chlorotické (často žlutě zbarvené) je značně snížený výnos. Jedinou ochranou proti tomuto škůdci je vysázet v okolí řepy aksamitníky (afrikány), které tyto hlístice odpuzují.

  V listech jsou zprvu tenké, později plošné miny, v nichž je viditelná 2 - 8 mm dlouhá bílá muší larva a trus. Listy pak v napadených místech hnědnou a trhají se. Takto se projevuje napadení květilkou řepnou. Ochranu provádíme přípravky Dimethoate či Piriphos. Zakrytí záhonu textili po výsadbě pomáhá zabránit tvorbě květilek také.

  Pokud jsou listy zkroucené a na spodní straně jsou kolonie šedých broučků, byly rostliny napadeny mšicí makovou. Při ošetření dávat přednost přípravkům šetřícím přirozené nepřátele mšic. Vhodné přípravky : Karate Zeon 5 CS, Pirimor 50 WG.

  sdéčková hniloba je porucha zapříčiněná nedostatkem bóru. Nejmladší srdéčkové listy jsou zkrácené, žloutnou a postupně hnědnou. K ochraně je vhodné aplikovat do půdy nebo na list tetraboritan sodný (borax), speciální hnojiva nebo komplexní hnojiva, která obsahují i bór.

 • Bulvy sklízíme cca 4 měsíce po výsadbě. Bulvy by měly být intenzivně červené. Lze sklízet i listy, které se připravují podobně jako špenát.Zdroj fotografie: 
seedsavers.org

Parametry a specifikace

Druhřepa