Růže svraskalá (Rosa rugosa) - 10 semen

Rosa rugosa je druhem růže, která má středně velké jednoduché květy. Tento druh růže můžete zasadit kamkoliv, všude vám poroste. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

69 Kč
60 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 06.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Růže svraskalá - Rosa rugosa - 10 semen

Růže svraskalá je nízký, max. 1.5 metru vysoký, hustý keř. Už od května a pak po celé léto ji bohatě zdobí nádherně vonící květy, a později se pyšní neobvykle velkými jedlými šípky. Rok od roku kvete bohatěji, nejčastěji v barvě růžové, jsou však i odrůdy bílé, žluté, červené, růžovofialové; jednoduché i plnokvěté. Květy dosahují velikosti 5–8 cm.

Listy, mají velmi specifický tvar i barvu, se někdy na podzim nádherně zbarvují do žluta až oranžovo-červena. Oranžovočervené šípky jsou bohaté na vitamín C a další prospěšné látky. Používáme je stejně, jako šípky plané růže šípkové. Můžeme z nich uvařit lahůdkovou marmeládu, připravit sirup. Usušené v zimě poslouží na posilující a lahodný čaj.


Jak pěstovat růži svraskalou

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Roste také v polostínu. Snáší sucho. Nesnáší přemokření.

  • Semena vyséváme na podzim nebo z jara do výsevního truhlíku ve skleníku nebo do pařeniště. Někdy semena tzv. přeléhají a vyklíčí až v následujícím roce. Semena je lépe před výsevem stratifikovat v chladničce přibližně 4 měsíce. Do hrnků nebo na záhony přesazujeme na podzim nebo časně z jara.

  • Prospívá téměř v každé půdě, i v suché. Nemá ráda pouze trvalé přemokření a nepropustnou zem.

  • Růže velmi rychle vyčerpají živiny v půdě a proto potřebují pravidelně hnojit dusíkem, draslíkem, fosforem, vápníkem a železem. Rostliny hnojíme v okruhu okolo kořenů. Hnojení starších výsadeb je nejvhodnější plným organickým hnojivem na růže, které aplikujeme nejlépe zjara po odhrnutí (v dávce 70 g plného hnojiva na 1 m3). Přihnojování není nutné, bohatě postačí jednou za dva měsíce, nejlépe v červenci. Na podzim růže nehnojíme.

  • Netrpí chorobami a škůdci.

Zdroje fotografií:
By Qwert1234 - Qwert1234's file, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10673268
By Letartean - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13281356
By Neelix at English Wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons by Quadell using CommonsHelper., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6926781

Parametry a specifikace

DruhRůže

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také: