Růže svraskalá - 10 semen

pošli přes

Růže svraskalá - 10 semen

Rosa rugosa Alba je druh růže, který má bílou barvu. Má středně velké jednoduché květy, které jsou velké asi 8 cm. Tento druh růže můžete zasadit kamkoliv, všude vám poroste. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Rosa rugosa - bílá

Růže svraskalá je nízký, max. 1.5 metru vysoký, hustý keř. Už od května a pak po celé léto ji bohatě zdobí nádherně vonící květy, a později se pyšní neobvykle velkými jedlými šípky. Rok od roku kvete bohatěji, nejčastěji v barvě růžové, jsou však i odrůdy bílé, žluté, červené, růžovofialové; jednoduché i plnokvěté. Květy dosahují velikosti 5–8 cm. Listy, majívelmi specifický tvar i barvu, se někdy na podzim nádherně zbarvují do žluta až oranžovo-červena. Oranžovočervené šípky jsou bohaté na vitamín C a další prospěšné látky. Používáme je stejně, jako šípky plané růže šípkové. Můžeme z nich uvařit lahůdkovou marmeládu, připravit sirup. Usušené v zimě poslouží na posilující a lahodný čaj.

Jak pěstovat růži svraskalou

  • Vyžaduje slunné stanoviště. Roste také v polostínu. Snáší sucho. Nesnáší přemokření.

  • Semena vyséváme na podzim nebo z jara do výsevního truhlíku ve skleníku nebo do pařeniště. Někdy semena tzv. přeléhají a vyklíčí až v následujícím roce. Semena je lépe před výsevem stratifikovat v chladničce přibližně 4 měsíce. Do hrnků nebo na záhony přesazujeme na podzim nebo časně z jara.

  • Prospívá téměř v každé půdě, i v suché. Nemá ráda pouze trvalé přemokření a nepropustnou zem.

  • Růže velmi rychle vyčerpají živiny v půdě a proto potřebují pravidelně hnojit dusíkem, draslíkem, fosforem, vápníkem a železem. Rostliny hnojíme v okruhu okolo kořenů. Hnojení starších výsadeb je nejvhodnější plným organickým hnojivem na růže, které aplikujeme nejlépe zjara po odhrnutí (v dávce 70 g plného hnojiva na 1 m3). Přihnojování není nutné, bohatě postačí jednou za dva měsíce, nejlépe v červenci. Na podzim růže nehnojíme.

  • Netrpí chorobami a škůdci.

Parametry a specifikace

Druhrůže